Het wordt dus interactief en daarmee een dynamisch geheel' Lindy Huibregtse is projectleider Zeeuwse Zichtlijnen voor ZMf. Ze is niet alleen betrokken bij deze opzet - als opvolging van de Thijs Kramer lezingen - maar vooral ook bij de uitvoering. Zij maakt drie podcasts en organiseert de meetup. Uiteraard in nauwe samenwerking met de mensen van ZMf. Podcast Jongere doelgroep bereiken Gedachtegoed Meetup Thema Zeeuwse Zichtlijnen 2021: biodiversiteit Meetui De Thijs Kramerlezingen vonden elke twee jaar plaats. De zesde en laatste was in 2018 en de voor 2020 geplande lezing kon niet doorgaan vanwege de visie van de deskundigen in de podcasts. De deskundigen kunnen antwoorden en aanvullende informatie geven.' Een podcast heeft een aantal voordelen. Je kunt ze beluisteren op een tijdstip dat het jou uitkomt. De podcasts blijven lange tijd op het internet staan en zijn bereikbaar voor mensen die later inhaken. In een podcast kun je tijd en ruimte nemen voor verdieping. In de meetup is gelegenheid voor reactie en interactie. Je kunt elkaar enthousias meren en stimuleren en je kunt net werken. Huibregtse is realistisch: 'We zullen hiermee niet direct de hele wereld veranderen. Maar we denken dat dit format verdiepend en inspirerend kan werken. De podcasts kunnen een katalysator zijn voor de meetup. Het podcastinterview is visionair en roept misschien wel vragen op die vervolgens besproken kunnen worden in de meetup.' De interviews in de eerste twee podcasts zijn gehouden met Koos Biesmeijer (directeur Naturalis), ook wel 'de bijenprofessor' genoemd en met Bas Borsje (hoogleraar Universiteit Twente), expert op het gebied van natuurgerichte kustbescherming. De podcasts worden op diverse platforms gepubliceerd. 'Via de traditionele en sociale media zullen we hier zo veel mogelijk bekend heid aan geven. Ook zullen we de lidorganisaties van ZMf en de relaties die we al hadden vanuit de Thijs Kramer lezingen hierbij betrekken,' vertelt Huibregtse. 'We hopen hiermee ook wat jongere doelgroepen te bereiken. Dat zullen vooral geïnteresseerden zijn die door een studie of maatschappelijke activiteit affiniteit met het thema hebben. En hopelijk degenen die daarmee ook iets kunnen gaan doen.' Huibregtse vervolgt: 'De familie van Thijs Kramer is vooraf betrokken bij het idee van een nieuw format. Ze zijn benieuwd naar deze nieuwe vorm. Maar het gedachtegoed blijft behouden. We hopen natuurlijk op een succes, zodat we over twee jaar een tweede versie kunnen organiseren, eventueel met aanpassingen. De ambitie is om de succesvolle Thijs Kramerlezingen een waardig vervolg te geven.' Natuurlijk wordt deze eerste editie van Zichtlijnen geëvalueerd. Voor ZMf is deze werkwijze een nieuwe ervaring die later ook gebruikt kan worden voor andere projecten. Wellicht kan dit ingezet worden voor onderwerpen die over een langere tijd meer verdiept kunnen worden. Ook het inzetten van 'losse' podcasts kan het gevolg zijn van wat nu geleerd wordt in dit project. Peter Louwerse is lid van de Wantijredactie. pandemie. Tijd voor herbezinning. Daaruit ontstond het idee voor Zeeuwse Zichtlijnen. Huibregtse legt uit wat dit inhoudt: 'We hebben gekozen voor één thema in de vorm van drie podcasts en een meetup. Het thema is dit jaar 'biodiversiteit'. De podcasts worden met een tussenperiode van twee weken gepubliceerd. Ongeveer een maand later is de meetup. In de podcasts komen drie deskundigen aan het woord die hun visie in vernieuwende en inspirerende ideeën uiteenzetten. Dat gebeurt met een interview op locatie, in een natuurgebied in overleg met de natuurbeherende organisaties, die ook partner zijn in het project.' De meetup is een bijeenkomst van belangstellenden. Ook kunnen mensen digitaal deelnemen. 'Het wordt dus interactief en daarmee een dynamisch geheel. De deelnemers aan de meetup kunnen reageren op de informatie en de De eerste editie van Zeeuwse Zichtlijnen draait om biodiversiteit. De mens kan niet zonder natuur en biodiversiteit. Natuur met een rijke biodiversiteit houdt ons gezond en gelukkig, maakt onze provincie aantrekkelijk en zorgt voor een vitale economie. De natuur levert belangrijke grondstoffen en bouw stenen. De verschillende dier- en plantensoorten en hun leefgebieden horen bij elkaar en moeten in balans zijn. Een gezond milieu is weerbaar en kan vervuilende stoffen opvangen en afbreken. Biodiversiteit toont aan hoe schoon het milieu is. In de afgelopen decennia is de biodiversiteit in Zeeland zo sterk achteruitgegaan, de vernietiging ervan is een bedreiging voor ons welzijn en de welvaart. Planning Zeeuwse Zichtlijnen Publicatie podcasts Eind november: Koos Biesmeijer Begin december: Bas Borsje 12 januari 2022, 19.30 uur in ZB Bibliotheek van Zeeland. Actuele informatie zmf.nl/project/zeeuwse-zichtlijnen 20 wantij december 2021 wantij december 2021 ((21]

Wantij | 2021 | | pagina 11