I Pot en bure r J pi water schappen Lekk olieb Ki Scheldestromen Verkiezingen bestuur Help vogels de winter door Braakman Een nieuwe tijd, Zeeland na de ramp Mistlicht op de auto Gebruik het mistlicht aan de voorkant alleen bij minder dan 200 meter zicht door mist, sneeuw, hagel of regen. Het mist- achterlicht mag pas aan als het zicht minder is dan 50 meter. Etty Hillesumhuis -> Maar wat doet met het frituurvet? u 14 Korter douchen Druppels aan waterleiding? I I Dierenvriendjespad College dijkveiligheid voor jongeren - bakken t 'frao J X t L4 Scheldestromen winter 2022 tekst: Joséphine van Belzen foto’s: Cynthia Cats, archief Rudy Visser, uitgeverij Alfabet, Etty Hillesumhuis, Staatsbosbeheer, thenounproject.com en unsplash.com Op 15 maart 2023 zijn er weer verkiezingen voor de besturen van de waterschappen, gelijk met de verkiezingen voor Provinciale Staten. Open op woensdag tot en met vrijdag: 13.00 - 17.00 uur, zaterdag vanaf 11.00 uur. Entree: 6,00 Gemiddeld douchen we ongeveer 8,5 minuut. Verkort de douchetijd naar centen. Gooi je een 6 dan moet er een cent in de pot midden op tafel. Twee zessen is een dubbele pot en mag je nog eens gooien. Geen centen meer voor je en gooi je dubbele pot, dan krijg je de pot. Het spannendst is als alle centen van alle spelers in de pot zijn. Iedereen gooit dan om de dubbele pot! TIMES TIMES CHECK In het boek ‘Een nieuwe tijd’ beschrijft de van oorsprong Zeeuwse schrijfster Corine Nijenhuis hoe het Zeeland daarna verging. Een moderne tijd diende zich aan. Niet alleen het Deltaplan had ingrijpende gevolgen, de overheid greep het moment ook aan om op allerlei terreinen het moderne leven in te voeren. Nijenhuis stuit op bijzondere verhalen van scheepsslopers Staatsbosbeheer organiseert het hele jaar door excursies en activiteiten voor jong en oud, met of zonder boswachter. Ik spoel het door het toilet Ik gooi het in de vuilcontainer Ik breng het naar een inzamelpunt Ik spoel het door de gootsteen We mogen 1 exemplaar verloten. Meedoen? Mail dan voor 19 Januari naar communicatie® scheldestromen.nl Bijvoorbeeld deze, voor kinderen van 3 t/m 7 jaar. Samen met de Dierenvriendjes op ontdekkingstocht en avonturen beleven. Zoeken naar takjes voor een vogelnest, lopen als een eend of springen als een kikker. Zondagen tussen 13.00 en 16.30 uur. Prijs: 2,50 per kind BraakmanboerderiJ, Braakmanweg 5 4521 PV Biervliet. Meestal is dit condens, door temperatuurverschil tussen het koude water in de leiding en de warmere omgeving. U kunt dit voorkomen door de meter en leidingen te isoleren met een wollen deken of noppenfolie. Maar wanneer is het lekkage? Droog de watermeter of leidingen goed af. Komen de druppels pas terug na zo'n tien minuten? Dan is het condens en is er niets aan de hand. Ziet u direct nieuwe waterdruppels? Dan heeft u lekkage. Bron: Evides I Let op: bij zware regenval mag het mistachterlicht niét aan! J Bron: Anwb Hoe bouwen we dijken, hoe berekenen we de sterkte en hoe groot is de kans dat er een dijk doorbreekt? Voor wie interesse heeft in techniek, zeespiegelstijging of gewoon alles wil weten van dit boeiende vak, geeft waterbouwer Jelle-Jan Pieterse een College Dijkveiligheid. Speciaal voor jongeren tussen de 14 en 18 jaar. Het is op dinsdag van 10 januari 15.30 tot 17.00 uur in het waterschapskantoor in Middelburg (naast NS- en busstation). Aanmelden kan via scheldestromen.nl/college Vroeger een bekend gezelschapsspel op oudjaarsavond. Inzet was een afgesproken aantal centen (of snoepjes). De spelregels zijn eenvoudig. Gooi met twee dobbelstenen, alleen de 1 en 6 tellen mee. Bij een 1 geef je een cent aan de buurman, bij twee enen twee In het statige herenhuis aan het Molenwater 77 in Middelburg werd de Joodse dagboekschrijfster Etty Hillesum geboren. Sinds kort is het een instituut voor educatie, wetenschap, kunst cultuur. Hier wordt de herinnering aan Etty en haar lotgenoten levend houden. Het gaat over een periode van vervolging, onderdrukking en dictatuur in de oorlog. Etty’s visie op de oorlog en de Jodenhaat staat centraal, gekoppeld aan de situatie in de Zeeuwse hoofdstad en Joodse gemeenschap. Gooi geen vet in gootsteen of toilet. Het vet veroorzaakt verstoppingen, bij u thuis en op onze rioolwaterzuivering. en sluiswachters, sjouwers en schippers, boerenknechten en kerkgangers. Te koop vanaf 19 januari 2023 in de boekhandel. U I’ Als de temperatuur onder het vriespunt zakt, krijgen schaatsliefhebbers de kriebels. Want schaatsen op natuurijs blijft toch een aparte ervaring. Als het voor de waterstand kan, houdt het waterschap hier rekening mee. Gemalen gaan uit en we stellen de stuwen zo in dat de stroming van water v minimaal is. Dit alles om ijsgroei te bevorderen. Schaats niet te dicht bij gemalen en stuwen, daar kan het ijs zwakker zijn. Vogels verbruiken veel energie om de kou te overleven. Vetbollen kunt u makkelijk zelf maken. Smelt ongezouten frituurvet en voeg vogelvoer toe. Laat het drogen in een vorm, bijvoorbeeld een tulband. Of doe er een touwtje in om het vet op te hangen. Ook kunt u zonnebloempitten of pinda’s voeren. Daar zit veel vet in. Wie goed voert, ziet veel vogels in de tuin en heeft daar de hele winter plezier van. Bijvoorbeeld tijdens de Nationale Tuinvogeltelling op 27, 28 en 29 januari 2023. Bron: vogelbescherming www.staatsbosbeheer.nl/uit-in-de-natuur/activiteiten Er zijn in Nederland. In 1950 waren er nog 2.600 waterschappen. In Zeeland is er sinds 2011 nog Corine Uilenhuis een nieuwe tijd Zeeland na de ramp 4 minuten en bespaar 45 liter (warm) water per douchebeurt. Dat is heel wat water per week. En daarmee flink wat gas! Scheldestromen winter 2022 15 L'---

Scheldestromen/de Waterwerker | 2022 | | pagina 8