STEM OOK! Dij kversterking 1111 zaterdag Hulp nodig op wie u gaat stemmen? Dit verandert er in de geborgde zetels Hansweert gestart scheldestromen.nl/opendag 6 7 maart U bent op beide locaties welkom van 10.30 tot 15.30 uur! Kantoor Middelburg Rioolwaterzuivering Terneuzen 11 maart open dag! Frankrijkweg 8, Terneuzen. Scheldestromen lente 2023 Scheldestromen lente 2023 m Als u op 15 maart stemt, bepaalt u wie er in het waterschapsbestuur komt. Naast uw keuze, zijn er ook vaste plaatsen voor bepaalde categorieën, de zogenoemde geborgde zetels. Daar verandert iets in. De categorie bedrijven verliest haar geborgde zetels (niet verkiesbare zetels). Dit betekent dat ‘bedrijven’ geen zetels meer heeft in het bestuur. Categorie ongebouwd gaat van 3 naar 2 geborgde zetels, terwijl categorie natuurterreinen van 1 naar 2 zetels stijgt. Dat bekent dat u dit jaar kunt stemmen op 26 leden, dat zijn er 3 meer dan eerst. Ook is er verandering voor het dagelijks bestuur, de geborgde zetels komen niet automatisch meer in het dagelijks bestuur. tekst: RB foto: Rudy Visser Sinds begin dit jaar zijn de werkzaamheden in Hansweert echt zichtbaar. De eerste maanden is binnen de hekken gewerkt aan het verleggen van sloten, kabels en leidingen en zijn er twee tijdelijke gronddepots aangelegd. Dit voorjaar is het zover: dan gaan we écht aan de slag met het verbreden en ophogen van de dijk. Wilt u op de hoogte blijven van de werkzaamheden? Download dan ‘de BouwApp’ op uw telefoon: hier plaatsen we actuele informatie over de werkzaamheden. Verder zijn we bezig met een informatiecentrum in Hansweert waar u terecht kunt met vragen. Zodra deze wordt geopend, laten we dit weten. tekst: MS foto: Henk Huisman Kanaalweg 1, Middelburg (naast NS- en busstation). O) Q CD □C C 0 V) 0 Loop een route door het kantoor in Middelburg en maak kennis met ons werk. U komt langs verschillende waterschappers. Zij vertellen over hoe we werken aan veilige dijken, schoon en voldoende water in de sloot, rioolwaterzuivering en veilige wegen met gezonde bomen en struiken. Leuk voor jong en oud! Er zijn ook activiteiten waarmee u het werk van het waterschap beleeft. Of ga zitten op de stoel van de dijkgraaf. En breng een bezoek aan de verkiezingsmarkt. Daar kunt u in gesprek met de kandidaten van de partijen die meedoen aan de waterschapsverkiezingen op 15 maart. Zij laten u graag zien waarom zij uw stem verdienen. Het lijkt heel normaal dat uw afvalwater wegstroomt via het afvoerputje. Wij zuiveren al dat water en brengen het terug in de natuur. Met de modernste technieken. Kom eens kijken naar ‘de reis van het rioolwater’ tijdens de open dag op onze zuivering in Terneuzen. We vertellen u graag hoe het zuiveringsproces werkt. Geïnteresseerd in de techniek achter het zuiveringsproces? Dan kunt u zich ook laten informeren door onze deskundigen. Ook interessant voor leerkrachten en scholieren die voor belangrijke studiekeuzes staan. Of voor mensen die een baan zoeken in technisch onderhoud of procestechniek. Voor kinderen zijn er leerzame activiteiten. Verder is er informatie over de waterschapsverkiezingen op 15 maart. Op 15 maart zijn er waterschapsverkiezingen en er valt echt iets te kiezen: over hoe we wonen, hoeveel belasting we betalen en zelfs hoe we onze vrije tijd kunnen besteden. Wat vindt u belangrijk en wie behartigt uw keuzes het best? Om daar achter te komen kunt u de stemhulp gebruiken: scheldestromen.mijnstem.nl. Kijk naar het verkiezingsdebat op Omroep Zeeland tv of lees de standpunten van de partijen in de verkiezingskrant die op 8 maart in de huis-aan-huiskranten verschijnt. Door op 15 maart te gaan stemmen, heeft u invloed op de keuzes die het bestuur maakt om veilig in Zeeland te kunnen blijven wonen. tekst: DS c (D X .2 '■5 u c 0 0 V» V» ■U □c o o

Scheldestromen/de Waterwerker | 2023 | | pagina 4