r i iïi Popkensburg 1859 (tek. J. Pelgrom 1857) was het voltooid. Behalve de woning bestond de lusthof uit een prachtig park, waarin zich een kanaal, vijvers, paden en moestuinen bevonden. Verder was er een tuinhuis, menagerie, orangerie en een vin- kenhuisje. Er hebben slechts drie geslach ten op dit buiten gewoond. Na de dood van Daniël ging zijn jongste dochter er wonen. Daarna heeft een kleindochter van Daniël er gewoond. Na haar over lijden in 1853 werden de gebouwen ge sloopt. Het tuinmanshuis werd boeren woning. De tegenwoordige toegangsweg naar het fruitbedrijf ligt aan de Walcher seweg en is de voormalige oprijlaan naar het lusthof. Het fruitbedrijf draagt nog steeds de naamPoppenroede-ambacht". We steken de Walcherseweg over en via het fietspad rijden we rechtsaf richting Grijpskerke. Na "Buttinge" de eerste asfaltweg links in, de Poppendamseweg. We fietsen langs de Imkerij "Poppendamme". Deze imkerij kunt u bezich tigen. Direct daarna in de bocht van de weg aan de linkerkant heeft vroeger ,,'t Huys en Hofï te Poppendamme" gestaan. De naam Poppendamme is afgeleid van de persoonsnaam Poppe. De stichting van de parochie Poppen damme dateert van vóór 1348. De kerk, een dochterkerk van Oostkapelle, was gewijd aan de Heilige Petrus. In Poppendamme stond een buitenver blijf van de abt van Middelburg. Dit ver blijf was één van de eerste gebouwen, waar tijdens de beeldenstorm (1566) de boel kort en klein werd geslagen. In 1982 De voormalige buitenplaats Poppenroede-ambacht (1771)

de Wete | 1994 | | pagina 21