„WAAR IS SPEKKUS NOE?" over De Plaa aangedikt. Helaas zijn er ook veel verhalen in de loop van de tijd verloren gegaan. Het is aan Jan Vader 1875-1966) te danken, dat we het een en ander over De Plaa weten. Hij kende De Plaa persoonlijk. Jan Vader schrijft ook dat De Plaa getrouwd is geweest. Uit dit huwelijk is een dochter geboren. Zij trouwde met Willem Sanderse. Deze Willem hielp De Plaa bij het uitoefenen van zijn beroep. Toen De Plaa in 1893 overleed, heeft zijn schoonzoon de praktijk voortgezet. Maar hij bezat niet de gaven, die Piet de Plaa had. Na verloop van tijd werd de praktijk gesloten. De kleurrijke figuur „De Plaa" wordt nog in ere gehouden door een straat in Meliskerke, die naar hem genoemd is. Geraadpleegde boeken: - Neerlands Volksleven, februari 1965, 15e jaar gang, nr. I. F. van den Driest Bakkerij Speckens anno 1935; uit gemeente archief Vlissingen 21 Hoewel ik al zo'n 25 jaar in Middelburg woon, kan ik het niet laten door het Vlissingen van mijn jeugd te dwalen. Ik parkeer dan het liefst mijn auto voor „de supermarkt" van Anna Siebols in de Hobeinstraat. Als dat gebeurd is zwaai ik naar Anna die achter de toonbank staat. We kennen elkaar, en dat was in 1990 waarin mijn verhaal zich afspeelt, al zo'n 65 jaar. Met mijn rug naar Anna toe kijk ik dan de Verkuyl Quakkelaarstraat in. Wat ik dan in mijn gedachten zie is een heel andere Verkuyl dan nu. Ik herinner mij nog zeer goed, dat er spoorrails in de Verkuyl liepen. Ze kwamen uit de Scheldestraat en gingen aan het einde van de Verkuyl rechtsaf de groente veiling in. De karretjes met groente en fruit werden met de stoomlocomotief van „De Schel de" - de Willie - naar binnen gereden. De voorkant van de groenteveiling was aan de Paul Krügerstraat. Recht tegenover de ingang

de Wete | 1994 | | pagina 27