NIEUWE LEDEN opgegeven door: 19 oktober 1994 Lezing door de kunsthistoricus Drs. B. Vermet over het leven en werk van de „Zeeuwse" schil der Dirck van Delen (1605-1671). Van Delen heeft voor een belangrijk deel van zijn leven in Arnemuiden gewoond en bekleedde in deze plaats verschillende maatschappelijke functies. Hij was onder andere ontvanger van de tollen en licenten, lid van de kerkeraad en burgemeester. Als schilder is hij voornamelijk bekend door zijn architectuur-schilderijen. In de raadszaal van Arnemuiden hangt een indrukwekkend Justitiapaneel van zijn hand, alsmede een door hem geschilderd houten bord „ter gedachtenis sijner weerde en lieve Huysvrouwen". De heer Vermet maakt al lange tijd studie van het leven en werk van Van Delen. Hij zal zijn lezing illustreren met dia's. Hof van Walcheren - Koudekerke - 20.00 uur. A. Tevel. Middelburg J. Flipse, West-Souburg A. Camphuizen, Oost-Souburg Ver. Stad en Lande van Sch.-Duiv., Zier'zee J. Mesu, Vrouwenpolder K. Francke, Gorinchem Ph. de Haseth Moller, Aerdenhout Kon. Zeeuwsch Gen. der Wet., Middelburg C. Hack-Sloover, Middelburg H.F. van der Linden, Vlissingen W.M.P. de Goffau-Wattel, Hoogerheide A. van Veen. Middelburg A.J. Dominicus, Westkapelle H.J. van Splunder, Oost-Souburg A.H. Kamermans, Middelburg L. Geerse, Middelburg C.H. Bouma, Vlissingen Jhr. mr. K.F.H. Schorer, Middelburg J. Moekotte, Middelburg C.A. Reuter, Zoutelande J.J. van de Riet, Vlissingen V.O.F. Rondvaart Middelburg, Middelburg J.L. Ophof, Veere P. van Maldegem, Zoutelande W. de Vey, Middelburg M. Evenhuis, West-Souburg A. Bil, Gapinge C.S.A. de Nood, Harderwijk 9 november 1994 Lezing door ons bestuurslid de heer A.H. van Dijk over de bevrijding van Walcheren, op deze datum nét 50 jaar geleden. In zijn lezing zal de heer Van Dijk ons uitgebreid vertellen over de gebeurtenissen in de eerste dagen van november 1944: Operation Infatuate I en 11 (de geallieerde landingsoperaties bij Vlis singen en Westkapelle), de bombardementen en wat er verder allemaal aan vooraf ging, wat er op volgde en hoe het afliep. Zo mogelijk wordt de lezing ondersteund door enig beeldmateriaal (op dit moment is dit echter nog niet zeker). Hof van Walcheren - Koudekerke - 20.00 uur. Toekomstige aktiviteiten. Voor januari 1995 staat een lezing over het onderwerp Ringrijden op het programma. Voor exacte gegevens over deze lezing en vol gende activiteiten verwijzen we u naar de volgende WETE. G.J. de Rooij C.D. Hamelink bestuur mevr. De Vos Ruilabonnement C.J. Mesu mevr. J. Boone bestuur bestuur A. van Arkel-van Hameren D.C. Vermaire J.W.A. Wattel J.S.M. Gerrits A.C. Dominicus bestuur bestuur bestuur mevr. Daniëlse P. v.d. Veen L.J. Riemens mevr. N. Besuijen-den Hollander bestuur bestuur J. Midavaine P. Roose-Jobse A. Cleophas bestuur bestuur S.K. de Nood 32

de Wete | 1994 | | pagina 38