BUITENHEEMSE EXCURSIE ZATERDAG 17 SEPTEMBER 1994 INHOUDSOPGAVE Zoals al aangekondigd op de Algemene Leden vergadering van april j.l., zal de jaarlijkse bui- tenheemse excursie ons dit keer naar Zeeuws- Vlaanderen brengen. We varen van Vlissingen naar Breskens, van waaruit we onder leiding van een gids een tocht maken door het typische polderlandschap van Zeeuws-Vlaanderen richting Terneuzen. Na aldaar koffie met gebak genuttigd te hebben, vervolgen we onze reis naar Hulst. Hier maken we onder leiding van de gids een korte stads wandeling, waarna er gelegenheid is om op eigen kosten de lunch te gebruiken. De route wordt vervolgd via smokkelpaden van weleer langs de grensstreek naar IJzendijke en Aardenburg; hier wacht ons de bezichtiging van en uitleg over de St. Baafskerk. Nadien vertrekken we naar Sluis, waar in de „Lindenhoeve" de tocht met een gezamenlijk diner wordt besloten. Met de boot van 20.50 uur varen we dan weer terug naar Walcheren, zodat we (afhankelijk van uw in/uitstapplaats) tussen 21.20 en 21.45 uur weer thuis zijn. De kosten voor deelname bedragen f 60,— per persoon. In deze prijs zit begrepen de busrit, 1 x koffie en gebak, diner en kosten gids. Alle andere uitgaven (b.v. lunch) komen voor eigen rekening. Opstapplaatsen: Middelburg - Station NS - 08.00 uur. Koudekerke - Hof van Walcheren - 08.10 uur. Vlissingen - Stadhuis - 08.20 uur. U kunt uzelf (en eventueel introducées) opgeven tot uiterlijk 31 augustus a.s., door overmaking van de deelnemersbijdrage ad 60,op post giro 17.78.574 t.n.v. Activiteitencomm. HKW/ G.J. de Rooij, Vlissingen. Uiteraard geldt: hoe eerder, hoe beter! Alle deelnemers ontvangen (kort) tevoren nog even een berichtje. de A ctiviteitencommissie Wete(n)swaardigheden Van de redaktie Bijeenkomsten De Balans en de majesteiten De verminking van de bolwerken van Middelburg in 1867 Walcheren in woord en beeld De gemeente moet een naam hebben Een herinnering aan Steenhove in M'burg Vadertjes Piet de Plaa Waar is Spekkus noe? Jan Johannes de Vroome De voorm. oude N.H. kerk te West-Souburg Hoe Piet Suggoraat aan zijn naam kwam 'k eleze De Wete weet het Laat het de Wete weten Aankondigingen en mededelingen Nieuwe leden bestuur 1 J. Louwerse2 R. Rauwe-Labruyère/ W.L. Valckenier von Geusau-Brouwer 3 C. Sanderse8 Ds. A. van Santen12 F.A. Broeksma 16 A.P. de Klerk 17 P. Sijnke18 F. van den Driest 18 F. van den Driest 19 C. Feij 21 J. Braat 23 G.C.J. Uijt de Haag26 A.H. van Dijk27 T. Polderman 28 Redaktie29 Redaktie30 Bestuur31 Bestuur32 ZM-UWSaiALAANDhtEN UYWLl.-s S-KJOf-ïRAM XAXA-XU. AiA f i.AX:.

de Wete | 1994 | | pagina 39