WETENSWAARDIGHEDEN Op de algemene ledenvergadering van april j.l. hebben we als Heemkundige Kring Walcheren afscheid genomen van een tweetal bestuursle den: mevrouw H.J. Kruse-ter Avest en de heer L.D. de Vlieger. De heer De Vlieger heeft gedurende de (statu tair gezien) maximale periode van twaalf jaar voor de Heemkundige Kring Walcheren als pen ningmeester op vakkundige wijze de penningen beheerd. Zuinig en royaal, twee woorden die eikaars tegenpool lijken te zijn, karakteriseren in feite zijn beleid. Zuinig (in de goede zin des woords en dus niet gierig!) waar het kon, maar royaal waar noodzakelijk. En dus zijn deze woorden in dit geval allerminst tegenstrijdig. Daarnaast kwamen er voor de heer De Vlieger natuurlijk nog diverse andere werkzaamheden bij, zoals o.a. zijn bemoeienis met de oprichting van de Sloedam-monument. Maar ook het invoeren van de leden in de computer behoorde enige tijd tot zijn werkzaamheden, en toen het computerprogramma na enige tijd toch minder goed bleek te zijn dan eerder door de leverancier werd voorgespiegeld, heeft hij vele uren moeten besteden om ervoor te zorgen dat bijv. „DE WETE" zonder vertraging bij alle leden be zorgd werd. U begrijpt dat we zo iemand in het bestuur zeker zullen missen! Ook namen we afscheid van mevrouw Kruse, die gedurende twee perioden bestuurslid van de Kring was. Voor velen is zij waarschijnlijk gewoon één van de namen uit het rijtje „overige bestuursleden", maar binnen het bestuur be kleedde zij de functie van tweede secretaris en notuleerde ze de bestuursvergaderingen, beide omvangrij ker klussen dan wellicht voor een bui tenstaander lijkt. Verder was haar inbreng in de bestuursverga deringen steeds zodanig doordacht, vaak ad- rem maar in ieder geval steeds ,,to-the-point", dat we ook haar in het bestuur zeer zullen missen. We prijzen ons echter als bestuur gelukkig dat de plaats van de heer De Vlieger als penning meester wordt ingenomen door de heer C.M. Dekker, die al bestuurslid was en de ledenad ministratie verzorgt. Hij heeft reeds diverse malen voor een korte periode het penningmees terschap waargenomen en kent dus reeds „het klappen van de zweep". En als nieuwe bestuurs leden werden benoemd de heer A.P. de Klerk (voor veel leden geen onbekende, o.m. doorzijn werk in de Veldnamen-commissie) en de heer K. Leeftink. We wensen hen geluk met hun be noeming en hopen met beiden op een prettige wijze te kunnen samenwerken. Herdenken Zoals u wellicht weet is vorig jaar door toedoen van onze Kring een vlaggemast geplaatst op het herdenkingsterrein op de Sloedam. Op 4 mei voor de tweede keer gebruikt tijdens de dodenherdenking. De vlaggewacht bestond uit leden van de Arnemuidense afdeling van het Nederlandse Rode Kruis. Burgemeester Visser en twee leerkrachten van de basisschool hebben ongetwijfeld de juiste woorden gevonden om te herdenken. Jammer dat de aanwezige toeschou wers nauwelijks iets konden verstaan omdat een straffe zeewind de versterkte klanken van hun woorden van de aanwezigen afblies. Gelukkig stonden „Arne's Genoegen" en „De Lofstem", die de muzikale omlijsting verzorgden, aan de andere kant opgesteld. Pijnlijk was dat op het beslissende moment de nieuwe vlag de top niet 1

de Wete | 1994 | | pagina 3