VAN DE REDAKTIE wilde bereiken. De lokale Dodenherdenking op 5 november a.s. zal uitgebreid plaatsvinden. We hopen vele oud strijders daar te begroeten. In de vorige Wete werd al een beroep op uw gastvrijheid gedaan. Oud-secretaris, de heer J. den Hollander, lid van het organiserend comité, berichtte ons dat de O.C.M. A. in Middelburg al onderdak heeft aangeboden. Hij zal u beslist nog over een en ander nader informeren. het bestuur Een variatie op het lied van die mooie lange zomer die weer voorbij is zou ons en misschien u ook wel welkom zijn. Wij hopen dat die mooie lange zomer namelijk nog gaat komen. In deze Wete vindt u in het midden deze keer de al eerder aangekondigde fietsroute, de zgn. „Pop- pe-route". Veel fietsweer is het nog niet geweest, maar wie weet wordt het toch nog een lange zomer en is het weer mooi genoeg om de fiets te pakken en van deze heemroute te gaan genieten. Zoals u wellicht al weet is het een initiatief van Wil Flissebaalje-Stenhuis. De vaak op Walche ren voorkomende naam „Poppe", niet zozeer als persoonsnaam maar meer als plaatsaandui ding, bracht haar op het idee daar iets mee te gaan doen en zo ontstond deze fietsroute. Vorig najaar leverde Wil bij ons haar idee in en daarna zijn we als redaktie ermee aan de slag gegaan. Een fietsroute samenstellen is beslist geen sinecure. Duidelij kheid van de tekst is voor de gebruiker een eerste vereiste. Duidelijkheid wat betreft de richtingaanduiding is minstens even belangrijk. Bovendien moet de te volgen route iets bijzonders te bieden hebben. Land- schapsschoon, cultuurgoed en rust zijn elemen ten die zo'n route aantrekkelijk moeten maken. Wil Flissebaalje heeft dit alles ruimschoots aan gedragen. Samen met de redaktieleden (en hun partners) is uiteindelijk een „Poppe-route" op papier gezet en uitgetest. Het resultaat vindt u in deze Wete. De tekst is speciaal in het midden van de Wete geplaatst. U kunt hem op gemakkelijke wijze uit De Wete nemen zonder het blad verder te beschadigen. Als u er zelf gebruik van hebt gemaakt en u vindt het de moeite waard, kunt u hem mis schien ook nog eens aan andere fietsfanaten geven. Nu reeds kunnen we u toezeggen dat u dit jaar een vijfde Wete krijgt toegezonden. Op ons verzoek om verhalen in te zenden die betrek king hadden op de laatste oorlogsmaanden en de bevrijding van Walcheren is goed gereageerd. Er zijn heel wat verhalen binnengekomen en we zijn als redaktie al drukdoende met het door lezen en bespreken ervan. Wij zijn erg blij dat het bestuur ons initiatief heeft overgenomen en u en ons deze kans heeft gegeven. Ondanks het vele werk dat eraan verbonden is, geeft deze bijzondere uitgave ons nu ook weer veel genoe gen. Hoewel de verhalen niet altijd even opge wekt zijn. Ook voor deze Wete kregen we weer een flink aantal bijdragen en we hopen dat u er weer veel plezier aan zult beleven. Ook voor de volgende uitgave is er weer al het een en ander in porte feuille. Ik wens u nogmaals een mooie lange zomer. Niet alleen om te fietsen, maar ook om te gaan kijken naar al die zaken die in de afge lopen Wetes zijn vermeld en beschreven. Jan Louw er se 2

de Wete | 1994 | | pagina 4