Nieuwe bestuursleden werden de heer A. H. van Dijken mevrouw W.L. Valckeniervon Geusau- Brouwer. In de algemene ledenvergadering van woensdag 26 mei 1993 werd de vereiste statu tenwijziging door de leden goedgekeurd (een verslag van deze bijeenkomst is gepubliceerd in "De Wete" van juli 1993). Financiën De financiële positie van de Kring is nog steeds bevredigend. Commissie Veldnamen Walcheren Zoals bekend is het doel van deze commissie het op een wetenschappelijke manier verzamelen van vroeger vernoemde en gebruikte veldnamen op Walcheren. Het veldwerk voor het vijfde veldnamenboek (Westkapelle, Oostkapelle, Domburg, Aagte- kerke, Meliskerke) was eind 1993 gereed. Verwacht wordt dat dit veldnamenboek in 1994 in druk zal verschijnen. Publicatiecommissie De commissie had in 1993 voldoende "in por tefeuille" om haar werk te kunnen voortzetten. Werkgroep Van Wallenburg Het vijfde deel van "Zeeuwse historie in krante knipsels" werd gepresenteerd op onze bijeen komst van 17 november 1993. Commissie Visgronden Deze commissie is gestart in het najaar van 1993. De bedoeling is de vroeger gebruikte namen van visgronden in het voormalige Veerse Gat, het Sloe en een gedeelte van de Ooster- en Westerschelde te inventariseren. Men hoopt deze inventarisatie in 1995 af te ronden. De Wete Ook dit jaar verscheen ons verenigingsorgaan "De Wete" weer elk kwartaal met allerlei we tenswaardigheden over ons heem. Bijeenkomsten en excursies In 1993 werden acht bijeenkomsten en vier excursies gehouden. De excursies voerden ons naar de Generaal-Majoor Berghuyskazerne in Middelburg, het Fort Rammekens met om ringend bos- en schorrengebied, Meliskerke en tenslotte Noord- en Midden-Zeeland. W. L. Valckenier von Geusau Brouwer, secretaresse VERSLAG JAARVERGADERING HEEMKUNDIGE KRING WALCHEREN gehouden op woensdag 27 april 1994 in het "Hof van Walcheren" te Koudekerke, aanvang 20.00 uur. 1. Opening De voorzitster, mevrouw M.J. Daamen- Van Houte, heet de ruim 60 aanwezigen van harte welkom op de jaarlijkse leden vergadering. 2. Notulen jaarvergadering 1993 Daar er geen op- of aanmerkingen zijn t.a.v. dit verslag, zoals gepubliceerd in "De Wete" van juli 1993. wordt het verslag van de jaarvergadering 1993 goedgekeurd, met dank aan de notuliste. 3. Ingekomen stukken en mededelingen Bericht van verhindering ontvangen van de bestuursleden mevrouw R. Rauwe en me vrouw C.N. Polderman. Verder deelt de voorzitter mee, dat de re dactie van "De Wete" bezig is met de uitga ve van een extra Wete over de bevrijding van Walcheren in 1944. De bedoeling is dat dit extra nummer dit najaar verschijnt bij de 50-jarige herdenking. De vice-voorzitter, de heer G.J. de Rooij, deelt mee dat de buitenheemse excursie in september a.s. ons zal voeren naar Oost- en West-Zeeuws-Vlaanderen. 4. Jaarverslagen 1993 a. Jaarverslag secretaresse Het jaarverslag 1993 wordt zonder- op of aanmerkingen goedgekeurd, onder dankzegging aan de secretaresse (de tekst van dit jaarverslag vindt u eveneens in deze Wete). b. Jaarverslag penningmeester Het financieel jaarverslag 1993 wordt 4

de Wete | 1994 | | pagina 6