nader toegelicht door de penningmees ter, de heer L.D. de Vlieger. Balans per 31 december 1993 Volgens de nieuwe statuten is elk jaar een balans vereist. De penningmeester geeft een toelichting. Het gevoerde finan ciële beleid wordt, onder dankzegging aan de penningmeester, goedgekeurd. 5. Verslag kascommissie De heer K. Kareis deelt, mede namens de heer C. Roose, mee dat zij ook dit jaar geen ongerechtigheden bij de kascontrole heb ben gevonden. Hij stelt dan ook voor de penningmeester decharge te verlenen. Onder applaus gaat de vergadering hier mee accoord. Daar de heren Kareis en Roose te kennen hebben gegeven hun werk als leden van de kascommissie te willen beëindigen, mede i.v.m. de nieuwe statuten, dankt de voor zitter beide heren voor de bijzonder sympa thieke wijze waarop zij jarenlang de kas controle hebben uitgevoerd. Als blijk van waardering biedt zij namens de Kring beide heren een bloemstuk aan. 6. Begroting 1994 Wederom een nadere uitleg van de pen ningmeester. De begroting 1994 wordt, onder dankzegging aan de heer De Vlieger, vastgesteld. 7. Beleid bestuur De voorzitter constateert dat wij met ruim 1700 leden een grote vereniging zijn. Het bestuur is trots op het feit dat het ledental van de Kring nog altijd groeit. De conse quentie is wel dat het bestuur steeds pro fessioneler dient te gaan werken. Binnenkort zal dan ook een computerboek- houdprogramma voor de penningmeester worden aangeschaft. Zo wordt steeds ge zocht naar tijdsbesparende methoden. Wegens het grote aantal leden blijken wij tevens een gezochte partner te zijn voor menwerking en reclame. Ons vroeger be leid was: géén reclame. De folde in "De Wete" van april 1994 was een bestuursbe sluit. We dienen het "folderbeleid" voor de toekomst nog nader te preciseren. De vraag rijst o.m. of we ons moeten beper ken tot ideële zaken met betrekking tot Walcheren of dat we ook medewerking zullen verlenen aan reclame voor commer ciële uitgaven. Wel is het nog steeds zo, dat er geen advertenties in "De Wete" worden gepubliceerd. Tevens is er een plan om op termijn ons paradepaardje "De Wete" op te frissen door bijv. een wisselende omslag en een verbeterde lay-out, uiteraard in goede har monie met de redactiecommissie. Verwacht wordt dat het vijfde veldnamen- boek dit jaar in druk zal verschijnen. Het veldwerk voor dit boek was eind 1993 gereed. Verder is er een samenwerking met de Werkgroep Lokale Geschiedenis Middel burg met betrekking tot een lesbrief Heem kunde Walcheren, die volgend jaar zal verschijnen. Gezien de gezonde financiële situatie van de Kring is er geen aanleiding tot contri butieverhoging. Tot slot komen de publicaties aan de orde. In het verleden zijn veel publicaties van de Heemkundige Kring Walcheren versche nen, de laatste jaren is de markt echter langzamerhand overvoerd. Er was een enor me voorraad onverkochte uitgaven, wat ook jammer was voor de schrijvers en de publicatiecommissie. De verkoop van onze uitgaven aan huis (bij de heer W. Sinke) en op de bijeenkomsten van de Kring (door mevrouw E. de Bokx) liep ook terug. Na een bestuursbesluit is de hele voorraad opgekocht door een boekhandel. Verder zijn een aantal veldnamenboekjes cadeau gedaan aan de hoogste groepen van de ba sisscholen in Koudekerke. Binnenkort zal er een bespreking van het bestuur met de publicatiecommissie plaats vinden over het toekomstig publicatiebe- leid. Wellicht valt te overwegen over te gaan tot het uitgeven van een jaarboek met verschillende gerichte onderwerpen, d.w.z. voor elk wat wils. Hierop richt de voorzitter het woord tot de 5

de Wete | 1994 | | pagina 7