heer Sinke en mevrouw De Bokx, zij dankt hen voor hun toewijding en inzet bij de verkoop van de boekjes en overhandigt beiden een bloemstuk. Vanuit de zaal komen enkele vragen c.q. opmerkingen: Een der leden geeft ter overweging een nieuw diascherm aan te schaffen, de lezin gen zijn immers mede afhankelijk van de kwaliteit van het geprojecteerde. Verder wordt voorgesteld de zaalopstelling te wijzigen. Het bestuur zal deze suggesties in de eerst volgende bestuursvergadering bespreken (n.b. Naderhand bleek het diascherm eigen dom van het "Hof van Walcheren". Wat het uitgeven van een jaarboek betreft wordt de methode die Stad en Lande hanteert in overweging gegeven, nl. een intekenlijst voor de leden in het voorjaar, het drukwerk gebeurt dan in het najaar. De voorzitter antwoordt dat een jaarboek wel de verplichting schept elk jaar met een uitgave te komen, verder is het ook een financiële aangelegenheid. Bij een dergelij ke intekenlijst moet ook de prijs al vast staan. Het eerste deel van Walacria had hetzelfde karakter als een jaarboek. Wat de Heemkundige Kring Walcheren betreft was dit geen succes. Het blijkt dat Walacria 1 nu pas is uitverkocht, terwijl deel 5 inmiddels verschenen is. De vraag rijst of wij de re dactie van Walacria concurrentie moeten aandoen met de uitgave van een eigen jaarboek. Op dit moment zijn we heel voorzichtig bezig met een soort samenwer king met de redactie van Walacria, d.w.z. er komt een folder van Walacria in "De Wete", dat is in feite beter dan zelf te starten met een jaarboek. De voorzitter voegt hier nog aan toe, dat het absoluut niet de bedoeling is "De Wete" af te schaffen ondanks een eventuele uit gave van een jaarboek, "De Wete" fungeert ook als communicatiemiddel met onze leden. Het woord wordt nu gegeven aan de heer A.P. de Klerk, een der leden van de Veld- namencommissie. In zijn toelichting stelt hij dat de taak van de Veldnamencommis- sie niet alleen het verzamelen is, maar ook het uitdragen, d.w.z. het publiceren van de verzamelde gegevens. Wellicht is het aan te bevelen eerst de markt te verkennen en dan het aantal te drukken exemplaren vast te stellen. 8. Verkiezing bestuursleden a. De heer A.H. van Dijk wordt herbe noemd. b. De heer L.D. de Vlieger is aftredend en statutair niet herkiesbaar, hij treedt na twaalf jaar penningmeesterschap af. De heer De Vlieger heeft de basis gelegd voor de gezonde financiële toestand van de vereniging. Door zijn zuinig beleid waren grote uitgaven geen probleem. De vereniging is hem hiervoor veel dank verschuldigd. Het tweede aftredende bestuurslid is mevrouw H.J. Kruse-ter Avest, zij was gedurende zeven jaar de tweede secretaris en notuleerde jarenlang de vergaderingen. De voorzitter dankt haar in het bijzon der voor haar helder oordeel over in gewikkelde zaken. Beide aftredende be stuursleden ontvangen als blijk van waar dering een cadeau en tevens een door mevrouw R. Rauwe fraai gecalligrafeer- de oorkonde en de glazen bokaal met inscriptie van de Heemkundige Kring Walcheren. De heer De Vlieger en mevrouw Kruse spreken een dankwoord uit voor de prettige samenwerking en de attenties. Het bestuur stelt voor in de vacatures te benoemen de heren A.P. de Klerk en K.J. Leeftink. Er zijn geen tegenkandidaten, beiden worden bij acclamatie tot bestuurslid gekozen. 9. Benoeming kascommissie Het bestuur stelt voor als leden van deze commissie te benoemen mevrouw W. Lut- tekens te Oostkapelle en de heren I. van Houte en M.C. Abrahamse, beiden te Mid delburg. Zij worden bij acclamatie gekozen. 10. Rondvraag Geen vraag, wel een mededeling, nl. dat in de pauze de laatste veldnamenboeken nog

de Wete | 1994 | | pagina 8