/6 \W[V LAAT HET DE WETE WETEN was niet voor niets ingeschakeld als supervisor over het project. Het controversiële plan blijkt 50 jaar later nog steeds goed geslaagd te zijn: de Griffioen is een gewilde woonbuurt. Ook het centrum van Middelburg komt aan de orde, met de invulling van het Bagijnhof vol gens de Amsterdamse School. De overgerestau- reerde Bellinkstraat, het saneringsgebied de Geere, het prestigieuze Maïsbaaiproject en na tuurlijk het Hofje onder de Lange Jan. De gebouwen die op deze route de wandelaar getoond worden, zijn bedoeld als illustratie bij de variaties in soort, grootte en geschiedenis van het bezit van de woningbouwverenigingen van Middelburg. Een aanrader dus; dit wandelgidsje door min der onbekend Middelburg. Toch wat kantte keningen: meer illustraties hadden de tech nische details wat kunnen verduidelijken. Men moet wel erg zijn of haar best doen om iets concreets voor de geest te halen wanneer de auteur spreekt over "lage bouwstroken met een sterk ritme", "goten op klosjes", verlevendiging in de vorm van rooilijnsprongen", "begeleide straathoeken door diagonaal geplaatste bebou wing", "karakteristieke overgang tussen de gevels en daken zonder gootlijst" of "de galerij gevel met de monumentale kolommen" die de "overgang een eigen gezicht" geeft. - "Aan laan, straat, plein en hof. Vier wandelroutes langs bijzondere volkshuisvesting in Middelburg", door ir. J.H. Sinke. Middelburg 1994. Prijs 12,50. Tiny Polderman Door een buurtgenoot attent gemaakt zijnde op op een paal in het veld staande achter het z.g. "Tuindorp" te West-Souburg en wel ter plaatse waar voorheen de volkstuinen zich bevonden, ben ik eens ter plaatse op onderzoek gegaan. Bij de paal aangekomen realiseerde ik me dat deze daar al zeer lang staat. Tijdens en na de oorlog heb ik daar nog wel gespeeld en vlak naast deze paal zelf nog een perceel volkstuin gehuurd, beginjaren '60. Na het maken van een foto (hier bijgaand), heb ik tevens enige afme tingen en afstanden opgenomen. Na raadpleging van een viertal artikelen in vorige Wetes (zie hiervoor 1989 de nummers 1, 2 en 4 en 1990, nummer 1) bleek al snel dat er enkele kenmerkende verschillen met de aldaar afgebeelde palen waren. Deze verschillen zijn: a. de paalvorm. De hier behandelde paal heeft een afge schuinde top en is verder rechthoekig van vorm met een doorsnede van 175x 150 mm. 36

de Wete | 1995 | | pagina 38