W.P. ROOSE - ERELID door de heide en door het zomerdronken land. Dat alles terwijl ons clubhuis in een bunker onder de grond zat in Park Hofrust in Rijswijk. Hoe het lied in mijn herinnering kwam was voor mij niet zo'n raadsel, 'k Heleze is ongetwijfeld de oorzaak. Deze keer voert Tiny Polderman ons met haar bijdragen te voet door Middel burg. Een echte vakantiebijdrage. Zeker de moeite waard om haar advies op te volgen. Daarbij moest ik ook weer denken aan onze Poppe-route die u vorig jaar in De Wete aantrof en die u door het Walcherse land voert. Een vakantie-idee!? Zo kwam ik op mijn "song". Wat onwezenlijk voor Walcheren? Och de heuvels verwijzen misschien naar de duinen en de vliedbergen. Watergangen hebben wel iets gemeen met rivieren en we hebben toch altijd nog een stukje Arne. Bossen hebben we hier ook en heide en weide verschilt maar een letter. Misschien toch niet zo gek dat dit liedje in mijn gedachten opkwam. Laten we hopen dat het weer meewerkt om "windgekust en zonver brand" van al dat moois op Walcheren te kunnen genieten. Zeker zal er ook wel eens een periode zijn die niet lokt om naar buiten te gaan en dan is er De Wete. Lekker lui in een stoel genieten van Walcherse verhalen die we u ook nu weer aanbieden. Het is zeker ook de moeite waard om datgene waarover geschreven is van dichtbij te gaan bekijken. Daar is de vakantie- tijd bij uitstek geschikt voor. Als redaktie wensen we u dan ook veel lees- en kijkplezier. J. Louwerse Nog onwetend van wat hem boven het hoofd hing, zat de heer Roose voor de aanvang van onze jaarlijkse ledenvergadering op 26 april j.l. op zijn vaste plaatsje, eerste rij, midvoor. Verrast en ontroerd was hij toen de ledenver gadering hem, op voorstel van het bestuur, bij acclamatie benoemde tot ere-lid. Een oorkonde, bloemen en een kristallen Kring bokaal completeerden deze benoeming. Op een breed terrein van de Heemkunde is de, thans 94-jarige, heer Roose vele jaren actief geweest en nog is hij voor velen een vraagbaak waar het de historie van zijn geliefd Koudekerke betreft. Wij hopen dat hij nog lang van zijn erelid maatschap zal mogen genieten. M.J.D. v. H. Op 29 maart troffen we elkaar in groten getale in Open Hof te Vlissingen, waar voorlopig de bijeenkomsten gehouden worden. De heer A. van der Wees, medewerker van de Stichting "Het Zeeuws Landschap", hield er zijn inleiding over "Natuur, landschap en historie op Walcheren". Deze stichting is opgericht om teloorgang van specifiek Zeeuwse gebieden te voorkomen. Aanleiding was de op handen zijnde verkoop van een in de Manteling gelegen landgoed. 2 De spreker toonde met behulp van een serie dia's de geologische ontstaansgeschiedenis van Zeeland. Na de laatste ijstijden, het Saalien en het Weichselien (200.000 en 100.000 v. Chr.), die hun invloed tot in deze streken lieten gelden, is hier in de laaggelegen gebieden achter de kust een dik veenpakket gevormd. Daar waar de groei van de planten de afbraak ervan overtrof ontstond in nat terrein veen. Na stijging van het zeeniveau en doorbraak van de duinenrij vorm den zich in dit veenpakket stroomgeulen. Na

de Wete | 1995 | | pagina 4