Het gaat om een - voor Zeeland - nieuwe func tie, namelijk die van steunpunt, vraagbaak, makelaar (of hoe u het maar wilt noemen) op het terrein van de lokale en regionale geschiede nis, ten dienste van zowel particulieren als orga nisaties. Net als bij het succesvol verlopen bur gemeesters-onderzoek staat ook nu deskundig heidsbevordering weer hoog in het vaandel. Dat zal kunnen gebeuren via een of enkele onderzoeksprojecten (te vergelijken met het burgemeesters-onderzoek) en via cursussen, te organiseren o.a. samen met de ZVU. Contacten, zowel met organisaties (zoals de heem- en oud heidkundige verenigingen) als instellingen (zoals de archiefdiensten), zijn of zullen worden gelegd en versterkt om zo uitwisseling van gegevens en ervaringen te bevorderen. Ook in de richting van het onderwijs wil ik initiatieven ontplooien, in het bijzonder als het gaat om het heemkunde- onderwijs in de basisvorming. Iedereen, naast amateurs ook vak-historici, leraren of studenten, kan met vragen op het gebied van de lokale en regionale geschiedenis bij de consulent terecht. Als u een vraag heeft over bijv. het opzetten van een onderzoek of over het publiceren van de onderzoeksgegevens, maar ook als u een spreker zoekt voor een lezing of een deskundige op een bepaald gebied. Ik hoop uw vraag te beantwoorden of u in contact te brengen met iemand die u verder kan helpen. Er zijn ook enkele taken die ik nadrukkelijk niét tot de mijne reken. Zo is het niet de bedoeling dat ikzelf onderzoek verricht. En het behoort evenmin tot mijn taak om publicaties in voorbe reiding van commentaar te voorzien; wél om auteurs te attenderen op publicatie-mogelijk heden of ze in contact te brengen met de redac tie van een bepaald tijdschrift of jaarboek. Voor uw vragen, opmerkingen, suggesties e.d. ben ik, in principe op maandag, dinsdag en woensdagochtend, bereikbaar op het Rijksar chief in Middelburg. Weet me te vinden! Ook om mij te voorzien van informatie, relevant om mijn functie goed te kunnen vervullen. A.P. de Klerk, consulent regionale geschiedbe oefening Zeeland, p.a. Rijksarchief in Zeeland, Sint Pieterstraat 38,4331 EW Middelburg, tele foon: 01180-38920. ACTIVITEITEN Buitenheemse excursie: zaterdag 16 september 1995 De jaarlijkse buitenheemse reis zal dit keer naar VOORNE gaan. Vanuit Walcheren gaat de rit over Noord-Beveland, Schouwen en de Brou- wersdam naar Goeree. In Stellendam staat een bezoek aan EXPO HARINGVLIET op het programma. In het restaurant daar gebruiken we een kopje koffie met gebak. Tijdens het bezoek aan Expo Haringvliet daalt u af in de sluizen en neemt u een kijkje in één van de 36 machinekamers. Na het bezoek aan 's werelds grootste sluizen gaan we richting HELLEVOETSLUIS, dat u op eigen gelegenheid kunt verkennen en waar u eveneens op eigen rekening de lunch kunt ge bruiken. Vandaar vertrekt de bus voor een rondrit over VOORNE met zijn vele contrast rijke gebieden: water en duinterrein, afgewisseld door karakteristiek polderlandschap. Deze rondrit eindigt in het historische stadje BRIELLE. Hier wordt onder leiding van een gids een wandeling gemaakt. Nadien wordt u gelegenheid gegeven in Brielle zelf nog wat rond te kijken en eventueel wat te drinken. De bus brengt u aan het eind van de middag naar Ouddorp, waar het diner voor u klaar staat. Tussen 20.30 en 21.00 uur hopen we weer bij de opstapplaatsen op Walcheren terug te zijn. De kosten per deelnemer bedragen 70, In deze prijs in inbegrepen: - busrit - 1 keer koffie gebak - toegang Expo Haringvliet - kosten gids - diner Alle andere uitgaven (lunch, drankjes e.d.) zijn voor eigen rekening. Opstapplaatsen: Vlissingen 08.00 uur. Koudekerke 08.10 uur. Middelburg 08.15 uur. Vrouwenpolder 08.25 uur. U kunt u opgeven door overschrijving/storting van het verschuldigde bedrag op postgiro num mer 1778574 t.n.v. Activiteitencommissie Heem- 39

de Wete | 1995 | | pagina 41