VERSLAG JAARVERGADERING HEEMKUNDIGE KRING WALCHEREN gehouden op woensdag 26 april 1995 in Wijkcentrum "Open Hof' te Vlissingen. 1. Opening. De voorzitter, mevrouw M.J. Daamen-van Houte, heet de ongeveer 60 aanwezigen van harte welkom op de jaarlijkse ledenvergade ring. Vervolgens verzoekt zij de aanwezigen om een ogenblik stilte naar aanleiding van het overlijden van de heer J.L. van Leeuwen, destijds een van de oprichters en tevens eerste voorzitter van onze vereniging, en de heer P. Harder, lid van de Publicatie commissie. 2. Notulen jaarvergadering 1994. Daar er geen op- of aanmerkingen zijn ten aanzien van dit verslag zoals gepubliceerd in "De Wete" van juli 1994 wordt het verslag van de jaarvergadering 1994 goed gekeurd, met dank aan de secretaresse. 3. Ingekomen stukken en mededelingen. Bericht van verhindering ontvangen van mevrouw M.H. Rauwe-Labruyère (bestuurs lid) en de heren M.C. Abrahamse (lid kas- commissie) en P.J. Smallegange. Verder deelt de voorzitter mee, dat de heer J. Beun afscheid genomen heeft als lid van de redactiecommissie van "De Wete". De heer A.H. van Dijk is bereid ad interim op te treden. Ook de heer J. Louwerse zal met zijn werk als eindredacteur stoppen zodra er een opvolger gevonden is. Het bestuur is naarstig op zoek naar ver vanging voor beide heren. Tenslotte is er nog een verzoek van de heer J. Luteijn (Werkgroep Van Wallenburg) om vrijwilligers bij het zgn. "cutteren". De heer Luteijn zal in de pauze voor geïn teresseerden een nadere toelichting geven. Mevrouw A. Kammeraat-Besemer, lid van de Activiteitencommissie van de Heemkun dige Kring, deelt mee dat de buitenheemse excursie op zaterdag 16 september a.s. ons o.m. zal voeren naar Hellevoetsluis en Brielle. Het volledige programma van deze excursie wordt in het julinummer van „De Wete" gepubliceerd. 4. Jaarverslagen 1994. a. Jaarverslag secretaresse. Het jaarverslag 1994 wordt zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd, onder dank zegging aan de secretaresse (de tekst van dit jaarverslag vindt u eveneens in deze Wete). b. Jaarverslag penningmeester. Het financieel jaarverslag 1994 wordt na der toegelicht door de penningmeester, de heer C.M. Dekker. Balans per 31 december 1994 De penningmeester geeft hierbij eveneens een toelichting. Het gevoerde financiële beleid wordt, onder dankzegging aan de penningmeester, goedgekeurd. 5. Verslag kascommissie. Mede namens de heer M.C. Abrahamse deelt de heer I.M. van Houte mee dat de kascommissie bij de controle geen onge rechtigheden heeft gevonden. Hij stelt dan ook voor de penningmeester decharge te verlenen. De vergadering gaat hiermee akkoord. 6. Begroting 1995 Wederom een nadere uitleg van de pen ningmeester. De begroting wordt, onder dankzegging aan de heer C.M. Dekker, vastgesteld. 7. Beleid bestuur. De voorzitter deelt mee dat het vijfde Veld- namenboek en de Lesbrief Heemkunde Walcheren nog niet klaar zijn. Verder is er volop overleg met de redactie commissie om „De Wete" te verbeteren. Hierbij is deskundig advies ingewonnen. De verbeterde Wete zal waarschijnlijk in 1996 gepresenteerd worden. 5

de Wete | 1995 | | pagina 7