Door het faillissement van het "Hof van Walcheren" te Koudekerke moest op zeer korte termijn een andere lokatie voor de bijeenkomsten gezocht worden, voorlopig is dit Wijkcentrum "Open Hof' geworden. Alle mogelijkheden op Walcheren zullen worden bekeken, in september a.s. zal een definitieve beslissing worden genomen. De nieuwe statuten bieden meer mogelijk heden om onze mening aangaande bepaal de zaken betreffende het heem naar buiten te brengen. Over de toegankelijkheid van de kerkruïne te Buttinge is contact met de burgemeester van Mariekerke geweest. Ook heeft de Heemkundige Kring Wal cheren een petitie inzake behoud van het Lampsinhuis te Vlissingen, gericht aan het ministerie van financiën, mede-ondertekend. 8. Verkiezing bestuursleden. Mevrouw C.N. Polderman wordt herbe noemd. 9. Benoeming kascommissie. Mevrouw W. Luttekens te Oostkapelle was dit jaar reserve, zij zal komend jaar zitting hebben in de kascommissie. Daar de heer M.C. Abrahamse niet aanwe zig is, zal de penningmeester nog nader overleggen met de heren Van Houte en Abrahamse wie zal aftreden. Tot nieuw lid van de kascommissie wordt benoemd de heer J. Minet te Middelburg. 10. Voorstel tot benoeming van een erelid. De voorzitter leest uit de statuten het artikel betreffende het benoemen van een erelid voor. Het bestuur stelt voor de heer W.P. Roose te Koudekerke te benoemen tot erelid. Naar het oordeel van het bestuur heeft de heer Roose zich op een breed terrein ver dienstelijk gemaakt voor de heemkunde, met name in zijn woonplaats Koudekerke. Zo is hij de samensteller van twee boekjes over dit dorp en is hij voor velen een vraagbaak waar het de verre en nabije ge schiedenis van Koudekerke betreft, zelfs schoolkinderen die een werkstuk over lo kale historie maken, doen op hem een beroep. In mei 1971 hoorde de heer Roose tot die genen die de vereniging oprichtten en be toonde zich in de daarop volgende jaren een ijverig ledenwerver. Ook was hij lid van de Veldnamencommis- sie, mede dankzij hem kon het Veldnamen- boek Koudekerke het licht zien. De vergadering gaat onder applaus ak koord met de benoeming van de heer Roose tot Erelid van de Heemkundige Kring Walcheren. De voorzitter feliciteert de heer Roose met zijn benoeming en overhandigt hem bloe men, een door mevr. M.H. Rauwe-Labru- yère fraai gecalligrafeerde oorkonde en de glazen bokaal met inscriptie van de Heem kundige Kring Walcheren. Zij spreekt de hoop uit dat hij nog vele jaren de bijeenkomsten zal bezoeken. 11. Rondvraag. Van de rondvraag wordt geen gebruik gemaakt. Wel worden de aanwezigen nog uitgeno digd de herdenkingen bij de oorlogsmonu menten op de Sloedam op 3 en 10 mei a.s. bij te wonen. 12. Sluiting. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter deze jaarvergadering om 21.00 uur. Na de pauze wordt een selectie uit oude Zeeuwse films vertoond. W.L. Valckenier von Geusau-Brouwer, secretaresse Jaarverslag 1994 Heemkundige Kring Walcheren. Goedgekeurd tijdens de jaarvergadering van 26 april 1995, gehouden in Wijkcentrum "Open Hof' te Vlissingen. Inleiding Evenals voorgaande jaren is ook dit jaar het 6

de Wete | 1995 | | pagina 8