t Readies Bijeenkomsten la. 'Q Kaldakirika In het artikel van de heer W. Aarnoutse over de historische notities bij de plaats naam Koudekerke (De Wete, juli 2001p. 2 e.v.) is een zin weggevallen. Op pagina 5, tweede kolom, wordt gesproken over enke le dorpen die te zien zijn vanaf de berg van het Noord-Franse Cassel. Hierbij hoort ook Rubrouck, waarvan de naam zelfs nog voorkomt in de genealogie van het geslacht Van Koudekerke (Adelise, vrouw van Wisse). Dit Rubrouck is een onvervalst Vlaams dorp, met zijn kanjer van een drie- beukige kerk en een weergaloos zware toren. Noodboerderijen Bij het artikel van de heer F.G.C. Rothui zen over Walcherse noodboerderijen, gebouwd in de jaren na de Tweede Wereldoorlog, was een foto geplaatst met daarop drie Walcherse schonen in hoeren dracht. In het bijschrift stond de vraag: "Wie zijn deze drie dames?". De heer Rot huizen heeft het antwoord ontvangen. Het zijn drie zussen: Mie, Corrie en Martien de Visser. Mie is in juni j.l. op hoge leeftijd overleden. Wandeling door Zoutelande Op de mooie maar enigszins winderige avond van de twintigste juni j.l. verzamelde zich een gezelschap van ongeveer 35 per sonen voor de oude Nederlands Hervorm de kerk van Zoutelande voor een tocht door het dorp van de 'Zandvreters', onder de deskundige leiding van de heer Jobse. Allereerst wees onze gids op de verande ringen in oppervlakte die het dorp in de loop van de tijd onder invloed van zee en wind heeft ondergaan. Een en ander leid de er in de jaren vijftig van de vorige eeuw toe dat een dijk werd aangelegd, die inmiddels overigens weer met zand bedekt en met helm begroeid is. Een deel van het dorp verdween onder de dijk. Hiertoe behoorden niet alleen het in 1932 gebouw- de gemeentehuis en twee bekende cafés, maar ook de vermaarde Willibrordusput. Volgens de overlevering stond deze dicht bij de plaats waar omstreeks 690 de predi ker Willibrord, afkomstig uit de abdij van Echternach, aan land zou zijn gekomen. Later werd Willibrord de eerste bisschop van Utrecht. De put is inmiddels op een andere plaats dicht bij de zeewering her bouwd. Aan de hand van twee foto's liet de heer Jobse zien dat door de aanleg van de dijk het Kerkplein als het ware 'onvolledig' is geworden. Vervolgens wees hij op een gebouwtje dat gespaard is gebleven en dat in de Eerste Wereldoorlog als onderoffi cierskantine heeft gediend. Hierna werd de groep ontvangen in de

de Wete | 2001 | | pagina 49