Activiteiten 1915 verbleef de schilder Ferdinand Hart Nibbrig iedere zomer in het huis Zand- vlucht en hij exposeerde samen met de groep rond Jan Toorop in Domburg. Lopend over de dijk genoot ieder van het prachtige uitzicht over ons heem en de zee. Bij de trap aangekomen eindigde de rondleiding en werd afscheid genomen van de heer Jobse. Voorwaar, een goede afsluiting van het seizoen! H.J. Vader fS\ Woensdag 24 oktober 2001 Geschiedenis van de posterijen De heer C. de Baar uit Middelburg zal deze avond een dialezing verzorgen over de posthistorie vanaf de zestiende eeuw, gedurende het bestaan van de Verenigde Oostindische Compagnie tot en met de Franse tijd. De Zeeuwse posterijen zijn ontstaan als handelspost, met name als gevolg van de instroom van Vlaamse en Waalse handelaren. De oudste post die we kennen, dateert uit 1560 en wordt intensie ver na de val van Antwerpen in 1585. De eerste post werd als koopmansbode- post verstuurd, later waren er postverbin dingen over land viaYerseke, Tholen en Steenbergen, beurtvaartpost van stad naar stad. De nationale post dateert uit de Fran se tijd. De heer De Baar zal ons ook vertellen hoe de post vanuit Walcheren verstuurd werd. Aula Zeeuwse Bibliotheek te Middel burg, aanvang 20.00 uur. AK Woensdag 21 november 2001 Deze avond zijn we te gast bij de Sterren wacht Philippus Lansbergen aan de Herengracht 52 te Middelburg. De heer Tjerk Westerterp zal ons vertellen over het leven van Philippus Lansbergen en de ontstaansgeschiedenis van de Ster renwacht te Middelburg. Verder zal hij voor de pauze uitleg en inzicht geven over de onvoorstelbare grootte van ons universum. Er zal worden gesproken over sterrenstelsels, quasars, ons zonnestelsel, sterren, sterrenbeelden, planeten, manen, kometen, asteroïden, meteorieten, meteoren, nova's, superno va's, zwarte gaten, satellieten, telescopen, enzovoorts. De betekenis van lichtsnelheid, afstanden, aantallen en verder het ont staan en vergaan van sterren komen ook aanbod. Over ons zonnestelsel met alle planeten en manen zal de heer Jan Minderhoud na de pauze uitgebreid ingaan aan de hand van vele schitterende dia's. Bij helder weer worden er na de lezing enkele telescopen in de tuin van de Ster renwacht geplaatst om hemellichamen te gaan waarnemen. Ten afscheid ontvangt iedere bezoeker een

de Wete | 2001 | | pagina 52