31 De salonboot Excelsior meert aan ter hoogte van het station Vlissingen-Stad aan het Kanaal door Walcheren, 1898. (www.liberas.eu) men de opnames ondanks de uiteenlopen de onderwerpen een eenheid. De foto's van het bloemencorso in het ka der van de gerenommeerde Gentse Florali- en van 1897 springen in het oog. Maar de fotograaf had evenzeer aandacht voor de schietoefeningen van de infanterie in de landelijke rand van Gent, en voor zeilboten, van deze foto's als visuele bron is onbe twistbaar. Aangevuld met artikelen uit en kele kranten uit die tijd vertellen ze boven dien iets over het dagtoerisme van toen, waarbij Belgen aan het einde van de ne gentiende eeuw naar Zeeland reisden en Zeeuwen Vlaanderen bezochten. Op drie foto's is de Excelsior te zien, een en voor urbanisatieprojecten in de stad. Een belangrijk deel van het album is gewijd aan stadsgezichten in Zeeland, met ruim dertig foto's van Terneuzen, Middelburg, Vlissingen, Hansweert en Zierikzee. Bij een aantal beelden werd de plaats genoteerd, maar bij andere niet en die zijn daardoor een stuk lastiger te lokaliseren. De waarde Hiernaast, boven: panorama van Middelburg, 1898. (www.liberas.eu) Onder: straatbeeld in Terneuzen, 1898. (www. liberas.eu) van de vaartuigen die in de zomermaan den de Zeeuwse steden met Gent en an dere plaatsen in Vlaanderen verbond. In Vlissingse kranten uit die jaren valt heel wat te lezen over wat werd omschreven als "een pleizierreis naar Gent en terug" met de grote salonboot Excelsior. Belgen kwa men in juli en augustus in Zeeland ook de "versterkende Noordzeelucht" proeven. De

de Wete | 2021 | | pagina 33