Bespreking 40 'k heleze Dat Jan H.B. ook in Vlissingen kwam, we ten we van de schetsen die hij er op 8 mei 1878 maakte, onder meer van de oude haven en het Westerhoofd. Het schetsboek bevindt zich waarschijnlijk nog steeds er gens op Walcheren. De Zeeuwse Biblio theek maakte er kopieën en een lichtdruk van. Achterkant van het paneel 'Gezicht op de Campveerse toren in Veere'van Jan H.B. Koek koek, authenticiteitsverklaring met lakzegel. (foto Ida Doorenweerd) Een expositie Museum Veere opende op 28 november jl. een tentoonstelling met stukken uit het zolderdepot. Daaronder zijn streekdracht- stukken uit de collectie van de grondlegger van het museum, Alma Ochs (of Alma Oa- kes). Daarnaast worden ook de schenkin gen getoond die het museum de laatste tijd heeft verworven. Door het ontbreken van voldoende eigen middelen zijn musea nu eenmaal afhankelijk van particulieren die hun privébezit publiek bezit willen maken. Het schilderij van Jan H.B. Koekkoek is er nu te zien, naast een tiental andere recen te aanwinsten. Leo Faase Bronnen - Paul Brusse en Jeanine Dekker (red.), 'Ge schiedenis van Zeeland', deel III, 1700-1850. Zwolle 2013. - Victor Enthoven, Remmelt Daalder en Peter Blom, 'Een Zeeuwse zeeschilder. Engel Hooger- heyden (1740-1807)', Vlissingen 2007. - Richard Harmanni, 'Zeeuwse vogelbehang sels in de tweede helft van de achttiende eeuw en het werk van Abraham Meertens (1747 1823)', in: 'Zeeland' 1994, jrg. 3, nr. 2. - Mary Platier-van Engeland, '"Van den Storm in de Stilte", De Zeeuwse schildersfami lie Schütz (1817-1933)', Middelburg, juni 1998. - Simonis en Buunk, 'De familie Koekkoek, Vier generaties schilderstalent', expositiecatalo gus 2003. - 'B.C. Koekkoek', uitg. Stichting Vrienden van het Museum Kurhaus en het B.C. Koekkoek Huis Kleef. Kleef 2000. Deze rubriek bevat doorgaans recensies van publicaties die een link met Walcheren hebben. Ook het essay van de Maand van de Geschiedenis (oktober 2020), Reizigers van een nieuwe tijd, hoort hier thuis. Op 4 januari 2016 verscheen er namelijk in de PZC een artikel met de kop "Begroef piraat Murat de goudschat?" Over déze Murat/ Moerad gaat het essay. Schrijver Abdelkader Benali (1975) schreef het verhaal over de geboren Haarlemmer Jan Janszoon, een Nederlandse piraat in

de Wete | 2021 | | pagina 42