TECELSf TEGELS T""1, 44 van J. Reiniersse en W. de Witte uit 1903, zie pagina 39 in de oktober-Wete. Laurens Reijnierse uit Vlissingen, 85 jaar en een kleinzoon van dit echtpaar, laat ons weten dat Reijnierse de juiste spelling is van de familienaam. Dat was in 1903 ook al zo. Waarvan akte. Bij het lezen van het artikel popte de Opel Blitz terug in Henks gedachten: "Hij bracht rond de feestdagen extra zuivel voor de Vlissingse melkboeren. Ik meen dat de Blitz wel bekijks had, maar moeilijker loste dan de vrachtauto van de Middelburgse melkfabriek C.M.I. Walcheren die bestuurd werd door Jo Corbijn." VABÏT Commer en Blitz "Ik hoorde de motoren ronken", schrijft Henk Feij uit Vlissingen naar aanleiding van het artikel 'Commer en Blitz' in De Wete van oktober jl. Maar "even sliert au teur A.R. Koppejan uit de bocht", vervolgt Henk. "Koppejan noemt op pagina 31 het depot van de melkfabriek in Vlissingen de Samenwerking, maar het heette De Com binatie; de Coöp. Ink Ver. De Combinatie W.A., volgens het stempel dat de firma destijds gebruikte. De Samenwerking was de evenknie aan de Walensingel in Middel burg." Ook Wim Kruit uit Middelburg laat ons we ten dat het De Combinatie was, aan de Keldermansstraat in Vlissingen. "Ik weet dat, omdat ik als chauffeur bij Campina daar twee keer per dag kwam lossen en laden. Directeur daar was Addink, en Piet van Sparrentak en Jan Vos die daar werk ten zijn later in het distributiecentrum van Campina gaan werken. De Combinatie werd toen gesloten, maar de naam leeft voort in een schoolgebouw er vlakbij." Jaap van Luijk uit Vlissingen werkte begin jaren zestig bij de firma Louwerse en De Priester van wie Jan Koppejan een Scania

de Wete | 2021 | | pagina 46