r foto van een gezin tevoorschijn, waarop aan de achterzijde stond geschreven: "Ver- hage, Dam 79, Middleburg, Walcheren". In 1954 is Charles naar Middelburg gekomen om de gangen van zijn broer na te gaan. Hij was zelf toen 19 jaar en maakte vanaf de Dwarskaai een foto van het rijtje huizen aan de Dam waaraan de familie Verhage toen al niet meer woonde. Op nummer 79 was een slagerij. Eerder dat jaar had sla ger J. Verhage zijn bedrijf overgedaan aan M. Brouwer en waarschijnlijk heeft hij Charles doorverwezen naar de familie Ver- hage. Charles kwam met een bosje bloe men aan de deur van de Verhages aan de Noordweg nummer 33, maar door de taal barrière werd het een moeilijk bezoek. Is David eind 1944 misschien ingekwartierd geweest bij de familie Verhage op de Dam nummer 79? Was hij verkikkerd op de oud- Het gezin van J. Verhage. Foto uit de portemon nee van de gesneuvelde David Alexander. ste dochter (links achteraan op de foto)? Charles kwam het niet te weten. Wel werd hem verteld dat David in december de Kerst bij de familie Verhage heeft gevierd. Elisabeth Kappeyne zou nu heel graag willen weten hoe die kerstviering is ge weest. Zouden er nog leden van het gezin Verhage in leven zijn die zich dit herinne ren? En eigenlijk ook: waren er meer ge zinnen die geallieerde soldaten in hun huis hadden opgenomen en kunnen zij mis schien iets vertellen over de kerstviering in hun kring in die dagen? Een Walcherse in tijdschrift Life Frank Groen uit College Park (Maryland,

de Wete | 2021 | | pagina 49