De Wete weet het 50 Oud nieuws In De Wete nr. 1 van januari 2000 schreef Jules Braat een artikel over een V2-inslag op 1 maart 1945 in Vlissingen. Hij gaf daarin aan dat het niet was gelukt de lanceerplaats van het projectiel vast te stellen. "Toch liet het mij niet los, al lag ik er niet wakker van", liet hij ons weten. "Toe vallig ontdekte ik onlangs een uitgebreide website over V-wapens. Ik nam contact op met de webmaster en kreeg meteen ant woord. De bewuste V2 werd op 1 maart 1945 om 10.41 uur gelanceerd door de 3e Batterie van Artillerie Abteilung 836 te Geh- lert in het Westerwald (D). Het doel was Antwerpen." Zo weet De Wete het zelfs na twintig jaar nog. Een klemmetje We raken weliswaar losgezongen van de boterspaan van ing. A. Francke, maar het is toch wel een aardig uitstapje. Elly Ver- bree toonde ons in De Wete van oktober jl. (pag. 54) een klemmetje dat gebruikt werd bij het plooien van mutsen. Omdat ze zo'n ding niet bij de hand had, tekende ze het uit het blote hoofd. Nu laat Johan Minder- houd uit Aagtekerke ons weten dat hij nog wél zo'n klemmetje in zijn bezit heeft. Om dat te bewijzen heeft hij er een foto van gemaakt. De Seisklok en garage Pieters In de rubriek 'De Wete weet het' in de okto- ber-Wete 2020 haalden we abusievelijk de Seisweg en de Seisstraat door elkaar. We deden het er echt niet om, maar het redac tiesecretariaat werd overstelpt met reac ties. Om te beginnen bleek de prachtige foto van garage Pieters wel degelijk genomen op de Seissingel, op de hoek van de Seis- weg. Bob van der Weel uit Middelburg stuurt ons een kaartje waarop de verkeers situatie rond 1925 duidelijk te zien is. De Seisbuitenbrug lag toen op een andere plaats, te weten in het verlengde van de Seisweg, en verbond de Seissingel met het Seisbolwerk. In de jaren vijftig is die brug Het klemmetje van Johan Minderhoud.

de Wete | 2021 | | pagina 52