51 afgebroken en kwam er een nieuwe brug bij het Seisplein. Onze twijfel over de juistheid van het jaar tal 1935 dat de Beeldbank bij de foto opgaf bleek terecht. Kees Schout, die zelf aan de Seisweg woont, bericht ons dat de foto is genomen op 8 mei 1925 tijdens een lande lijke publiciteitskaravaan, georganiseerd o o door de importeur van Citroën. "Vandaar de vele Noord-Hollandse Citroëns op de foto", besluit Kees. Hij heeft zijn informatie van de website KentekenZeeland.nl, die wij zelf ook heel aardig vinden. Adri Wirtz uit Middelburg heeft daar ook op gekeken en hij weet ons te melden dat de vierde auto van links, met het kenteken K-17, op naam stond van PA. Pieters, de garagehouder zelf dus. De auto links daarvan, kenteken K-5572, was van J.L. Mol uit Sint Maar tensdijk. De Seisklok heeft nog lang op die plaats gehangen. Na de oorlog werd de garage overgenomen door de firma Mullié en Kunst. Henk Walraven uit Zierikzee heeft 33 jaar gewoond op het deel van de Seis- weg dat later de Walcherseweg werd. "Als wij naar school, kerk en stad gingen, was dat altijd over de Seisweg en kwamen we langs de garage van Mullié en Kunst, en de Seisklok." Gedagvaard in WO2 Cornelis Willem Joosse (1904-1960), be lastingambtenaar in Aardenburg, verfrom melde op 14 mei 1942 een exemplaar van het NSB-blad De Zeeuwsche Stroom en gooide het weg. Het blad was hem aange reikt door de NSB-colporteur Adolphus van de Broecke. Joosse werd prompt geverba liseerd en moest op 24 augustus 1942 verschijnen voor de "vrederechter" in Mid delburg. In De Wete van oktober 2020 vroeg Andy Joosse zich af welke straf zijn vader opgelegd kon hebben gekregen. Er was thuis nooit meer over deze kwestie gesproken. Kees Stevense uit Middelburg viste het bericht meteen uit de Krantenbank: "C.W.J., 37 jaar" werd wegens "straat schenderij" veroordeeld tot "f 5 sub. 5 dg, conform den eisch". Vijf gulden dus, een flink bedrag in die tijd. Lo van Driel, die regelmatig in De Wete publiceert over collaboratie in Zeeland, stuurde ons het complete artikel over de zitting van de vrederechter te Middelburg in de Provinciale Zeeuwsche Middelburgsche Courant van 25 augustus 1942. Hij vertel de daarbij verbalisant Van de Broecke wel te kennen. Adolphus Antonius Lambertus Mattheus van de Broecke, "propagandist

de Wete | 2021 | | pagina 53