54 Een man genaamd Louwerse Hij is gevonden! Henny de Man-Geldof uit Leiderdorp was op zoek naar ene Louwer- se, een oude kennis van haar al veertig jaar geleden overleden vader Joost Geldof. Het zoeken naar een man met die achter naam op Walcheren is als het zoeken naar een speld in een hooiberg. En deze Lou- werse moet dan ook nog eens lang gele den zijn overleden. Maar de oproep in De Wete van oktober 2020 had effect. Van drie kanten kwamen berichten binnen. Het blijkt Hendrik Louwerse te zijn ge weest. Hij was de grootvader van moeders kant van Henny Osté uit Kamperland en is in 1988 op bijna honderdjarige leeftijd over leden. Henny schrijft honderduit over haar opa. David Kasse belde het redactiesecretari aat: "Het is Hendrik Louwerse. Hij was een oom van me." Ook Ad Wouters uit Oostkapelle herkende de man op de foto meteen. "Het is Eine Louwerse. Hij woonde zijn leven lang in Vrouwenpolder. Hij was boer. Zijn zoon Piet volgde hem op als boer. Hun boerde rijtje lag precies waar de N57 de dorpsdijk kruist. Daarom heeft Piet in de jaren zestig een nieuwe boerderij laten bouwen aan de Vrouwenpolderseweg. Later werd dit de camping De Groene Strook. Toen Piet was overleden nam zijn zoon Louis de camping over." Wij wilden Henny de Man-Geldof niet laten wachten totdat dit verhaal in De Wete zou verschijnen, dus we brachten de berichten, ook de lange brief van Henny Osté, alvast aan haar over. Dat leverde meteen een verraste reactie op. "Mijn man zei meteen dat wij weleens op De Groene Strook heb ben gekampeerd", schreef Henny terug. "Toen ging er ook bij mij een lichtje bran den. We wilden eens proberen hoe het was om met een caravan op stap te gaan. We leenden de caravan van mijn zus en kwa men bij De Groene Strook terecht. Aardige mensen hoor, maar wij wisten niet dat ze Louwerse heetten. We waren er maar een paar dagen, want gelijk genezen van de vakantie met de caravan. Niks voor mij, op stap met een closetrol onder je arm." Ver volgens belde Henny's nicht uit Veere: een kleinzoon van Eine Louwerse is haar schil der. Intussen is Henny de Man-Geldof verder gegaan met haar zoektocht. Ze heeft ont dekt dat een naast familielid van Eine Lou- werse naar Australië is geëmigreerd en dat daaruit de sopraan Mirusia Louwerse zou zijn voortgekomen. Soms worden er nog spelden in hooibergen gevonden. Onbekende prent De prent die wij afdrukten op pagina 47 van de oktober-Wete is van Henri Cas- siers. Wij konden 'm niet ontcijferen, maar "de signatuur van de kunstenaar is linkson der te zien", schrijft Jan Vermazen uit Mid delburg. "Het is van een foto moeilijk te zien", vervolgt hij, "maar wat techniek be-

de Wete | 2021 | | pagina 56