57 tal vaste koppen in De Wete is aangepast. Een gisse lezer stelde ons de vraag wat eigenlijk het verschil was tussen de rubrie- Contributie Met het verschijnen van de januari- Wete is het ook weer tijd voor de con tributie. Bij de leden die de HKW niet hebben gemachtigd, wordt per separate post een acceptgiro bezorgd voor het beta len van de contributie voor het jaar 2021. Het bedrag van de contributie is ook dit jaar nog 15,-. Ik verzoek u vriendelijk de verschuldig de contributie te betalen vóór 31 janu ari 2021, met gebruikmaking van de acceptgiro. Als u op een andere wijze betaalt, verzoek ik u uw lidnummer als mededeling te vermelden (uw lidnum mer staat op de acceptgiro en de adresdrager van de januari-Wete). Voor de leden die de HKW hebben gemachtigd tot incasso zal de contri butie over 2021 ad 14,- in de loop van januari automatisch worden afge schreven van de opgegeven bankreke ning. De adresdrager is ook dit jaar weer tevens uw ledenkaart voor 2021, die u af en toe nodig hebt bij het bezoeken van onze activiteiten (lezingen). De pas is gestanst, zodat u 'm uit de adresdrager kunt drukken. Met deze pas hebt u samen met een huisgenoot dan toegang. Rob Hubrechsen, penningmeester ken 'Activiteiten' en 'Bijeenkomsten'. Daar wisten we geen antwoord op te geven. We hebben er toen dus respectievelijk 'Agen da' en 'Activiteiten' van gemaakt, ook om dat activiteiten een iets ruimer begrip is dan bijeenkomsten. Vervolgens zijn we nog eens kritisch naar de andere vaste koppen in het blad gaan kijken. In de rubriek 'Nieuwe uitgaven' wordt nu al af en toe een film besproken. Daar willen we graag mee doorgaan, maar we willen ook tentoonstellingen, websites etc. gaan recenseren. Daarom hebben we besloten de rubriek de vaste kop 'Bespre kingen' te geven. De onderkop kunnen we dan variëren: 'k heleze, 'k bekeke, 'k hezie en wie weet wat er nog meer komt. Tot slot hebben we 'Feiten en mededelin gen' simpelweg verkort tot 'Mededelingen'. De redactie Een standbeeld voor Hans Lipperhey Het bestuur van de Stichting Volkssterren wacht Philippus Lansbergen in Middelburg wil graag een standbeeld oprichten voor Hans Lipperhey, de Middelburgse uitvinder van de telescoop in 1608. De uitvinding van de telescoop wordt wereldwijd gezien als een doorbraak in de ontwikkeling van de sterrenkunde. Dankzij de uitvinding veranderde onze kijk op het heelal op spectaculaire wijze. Het is dan ook nogal merkwaardig dat er nog altijd geen stand beeld is voor de uitvinder. De kunstenaar Joop van Nugteren uit Burgh-Haamstede heeft inmiddels een ontwerp voor een standbeeld gemaakt en er is ook al een mooie plek uitgezocht waar het moet komen te staan: de kruidentuin

de Wete | 2021 | | pagina 59