6 Bij de installatie van burgemeester Huinink in Veere, 16 mei 1934. Vooraan in het midden burgemeester Derk Huinink, rechts naast hem zijn vrouw en daarnaast dochter Corrie. Op de eerste rij staand, derde van rechts, dominee J. van de Guchte. Bovenaan staand, derde van links, veldwachter P. Stoel. (ZB, Beeldbank Zeeland, coll. J.H. Midavaine, 33052) revolutionaire actie zet hij ook in Zeeland voort. Veere krijgt een beurt. Met Mej. Ver- straate wil hij een Europeesche reis maken en o.a. ook naar Rusland. Een pas-aan vraag wordt, voor een recherche-onder zoek vanwege Justitie, opgehouden." Toen Beversluis merkte dat het paspoort niet direct werd verleend, schreef hij kriti sche berichten over Veere in De Tribune. Het eerste bericht verscheen op 18 decem ber 1935. Bovendien schreef hij de burge meester en de commissaris van de Konin gin enkele gepeperde brieven. De burgemeester zette op 25 januari 1936 op verzoek van de commissaris vertrouwe lijk uiteen waarom hij bezorgd was over de paspoortaanvraag. Van Jo Verstraate schreef hij toen dat ze "een eenvoudige opvoeding" had genoten, dat ze "eenigst kind" was en dat ze na de lagere school steeds thuis was geweest. "Zij is voor haar doen intellectueel tamelijk ontwikkeld. Heeft eenige litteraire aanleg." Uit deze nota weten we bovendien dat Beversluis als hij in Veere was wel bij de Verstraates de maaltijden gebruikte maar er niet lo geerde. Hij was dan bij een weduwe op de Kaai in pension. "De moeder van het meis je schijnt geheel op de hand van haar dochter te zijn. De vader lijdt onder de ver houding, temeer omdat Beversluis die ge huwd (of gehuwd geweest) is, voornemens is met haar in concubinaat te leven. Het tweetal vindt dat althans heel gewoon. Op de gedragingen van Beversluis en Mej.

de Wete | 2021 | | pagina 8