8 burgsche Courant van 12 oktober 1931 maakt melding van de uitvoering van het succesvolle toneelstuk Jan Klaassen in het sprookjesland, van de hand van J.A.H. Abeleven uit Goes, waarvoor zijn zoon Wim Abeleven de decors ontwierp. Later zal Wim Abeleven een eigen stijl ontwikke len. De naam en faam die Wim Abeleven in deze jaren verwerft leiden ook tot opdrach ten buiten de provincie Zeeland. In 1932 ontwerpt en vervaardigt hij enkele houten panelen met afbeeldingen ontleend aan de scheepvaart, bestemd voor het dan groot ste flatgebouw van Den Haag, aan de Waalsdorperweg. De gebrandschilderde zeeslag - die plaatsvond rond 1600 tussen Spaanse oorlogsschepen en Hollandse Tafeltje met brandschildering. (collage van drie illustraties, Remy Steller) Oost-Indiëvaarders - waaraan de kunste naar ruim drie maanden heeft gewerkt, roept veel bewondering en lof op.19 In het zelfde jaar krijgt hij opdracht gebrandschil derde panelen voor de cabine van een nieuw KLM-vliegtuig, de Kwartel, te ver vaardigen. Daarnaast ontwerpt en maakt hij leermiddelen zoals bouwplaten, be stemd voor leerlingen van de hoogste klas sen van onderwijsinstellingen op Walche ren, leermiddelen en speelgoed voor het kleuteronderwijs, zoals in hout vormgege ven sprookjes, en ook nog leermiddelen voor bijbelonderricht.20 In 1933 ontwerpt en maakt hij het Natio naal Wandbord, ter herinnering aan de belangrijke gebeurtenissen in dat jaar, met name de muiterij op het oorlogsschip De Zeven Provinciën bij Sumatra en het 35-ja- rig regeerjubileum van koningin Wilhelmi- na. Het eerste exemplaar van de beperkte,

de Wete | 2021 | | pagina 10