WIM ABELEVEN 9 uitsluitend origineele handwerk Sint Nicolaas geschenken vindt U in mijnt S h o w r o o m, HUIZE ABEELE - SOUBURG Middelburgsche Courant, 24 november 1934. (ZB, Krantenbank Zeeland) genummerde oplage biedt hij aan de ko ningin aan, die het in dank aanvaardt. Op het wandbord is het Schip van Staat afge beeld met het Nederlandse wapen op de achtersteven en de koninklijke standaard in top.21 Ook is hij present op de Wereldten toonstelling in Brussel in 1935 met een paneel dat de historische ontwikkeling en de economische betekenis van de haven van Vlissingen weergeeft.22 Deze opsomming van het succes van Wim Abelevens kunstwerken is bepaald niet volledig, maar het is ondoenlijk hier alles te vermelden. De Krantenbank Zeeland, de Tijdschriftenbank Zeeland en de nationale historische database Delpher vormen voor belangstellenden nog drie rijke bronnen van informatie over zijn werk en over zijn toenemende bekendheid en populariteit. Veelzijdig kunstenaar In zijn statige huis op Groot-Abeele, aan de oude Vlissingse straatweg, stelt Wim Abe leven een deel van zijn werk permanent tentoon voor belangstellenden en potentië le kopers.23 Ook adverteert hij in plaatselij ke kranten. Opmerkelijk is een advertentie aan de vooravond van de sinterklaasvie ring in 1934, met de tekst "Wim Abeleven. Uitsluitend origineele handwerk Sint Nico- laas geschenken vindt U in mijn Showroom Huize Abeele - Souburg".24 De tekst gaat vergezeld van een tekening die sterk doet denken aan het latere werk van de politie ke cartoonist Rob Wout, beter bekend on der het pseudoniem Opland (1928-2001). In Middelburg exposeert hij ten huize van de heer en mevrouw baron van Ittersum, een indicatie van zijn uitgebreide sociale netwerk. Wim Abeleven ontpopt zich steeds meer als een veelzijdig kunstenaar, zijn werk toont zijn fantasie en zijn grote creativiteit. Hij is niet alleen geïnspireerd door scheep vaart en sprookjes, hij is ook gefascineerd door de lokale geschiedenis van zijn nieu we thuis dat Walcheren voor hem is gewor den. Samen met de amateur-toneelregis seur Piet Blaauw schrijft hij een groot openluchtspel getiteld Rammekens voor den Prins, bestemd voor opvoering ter gelegenheid van het vierde eeuwfeest van Philips van Marnix, heer van Sint Aldegon- de, heer van West-Souburg (1938). Het is een initiatief van de lokale (Souburgse) Oranjevereniging. Fort Rammekens, het voormalige fort op de zuidoostpunt van

de Wete | 2021 | | pagina 11