Inspanveiling INSPANVEILING TE KOUDEKERKE. 24 Openbare verkoop van landbouwmachines en vee Tot ver in de vorige eeuw was het gebrui kelijk dat als een boer stopte met zijn be drijf alles werd verkocht via een openbare veiling. Zo'n veiling werd een inspanveiling genoemd. De (of het) inspan is de naam voor al de benodigdheden voor het uitoefe nen van het boerenbedrijf, aldus Van Dale. Op vrijdag 1 maart 1968 vond er zo'n in spanveiling plaats in Koudekerke. Om ge zondheidsredenen moest mijn vader Lein Jakobsen van Zwaanweg 7 op het hof De Westhoek met zijn bedrijf stoppen. Die beslissing was natuurlijk niet zomaar genomen. De voorbereidingen op de vei ling waren al maanden van tevoren begon nen. Mijn vader verstond zijn vak en had een goede relatie met boeren in de omge ving. Zijn koeien en het pluimvee had hij al ruim voor de veiling verkocht. Een paar weken van tevoren was de in- spanveiling in de PZC aangekondigd. In de annonce was de nadruk gelegd op de twee Wim Kluijfhout met het trekpaard Anna, gebo ren 6 mei 1955. (coll. P.S.C. Schroevers-Jakob- sen) stamboekpremiemerries Anna en Diana, en de shetlandpony Hans. Daaronder stond een bijna eindeloze opsomming van allerhande machines en gebruiksvoorwer pen. Een greep daaruit: voetploeg; bieten- ploeg; ijz. rolslee; sleepdeur; dressuur- Aankondiging van de inspanveiling. (ZB, Krantenbank Zeeland, 24 februari 1968) Notaris Van den Briel te Middelburg, zal op vrijdag 1 maart 1968 ds n.m. om 1.30 uur op de hotstede ,Ue Westhoek' te Koudekerke, aan de Zwaanweg, t.v.v. de heer L. Jakobsen, publiek verkopen: 1 stamboekprenilemerrie .Anna', geb, 6 mei 1955 1 slamhnekpremienierrle .Diana', geit. 9 juni 1955 1 Shetlandse pony .Hans' (ruin) S jaar Voorts; 3- en 4-ton bandenwagens; zaaimachine; vier wielige wiedmachine met toebehoren; z.g.a.n. maai- machine; tweeschaai wentelploeg; êénsehaar wentel ploeg; voetploeg; bietenploeg; vorentrekker; aardappel- wledmachlne; Ijz. rolslee; sleepdeur; dressuursjees; eg gen in diverse soort; kortmolen; mangelmolen mei motor: kort- en langtouwen; kettingstringen; erwten garnituur: garelen; kopstukken; ponytuig; planken tuig; draagkussen; wagen- en ploegleidsels. schokker tuig: dubbele en enkele blok, erwtenpikker; bieteschot fels-tangcn en -rieken; vorken voor laden van biete blad: mestnek; hooivorken; hooizaag: erwtenruiters ladders; melkkar; houwelen; afrasteringpalen: prikkel draad; 1 rol afrasteringsgaas; teilen; melkzeef: melk emmers, melkbussen; zakken; waterton: meelkisten. groepschoppen; mestkruïwagen; pootaardappelbakjes. draai- en damhekken en al hetgeen verder ten verkoop I zaJ worden aangeboden. Bezichtiging: dag van verkoop vanaf 10 uur.

de Wete | 2021 | | pagina 26