Reacties 44 Dat het boek van Bianca van Duin een alternatief standbeeld is, blijkt ook al uit de vormgeving van het bijna vierhonderd pagi na's tellende boek. De vorm, de opmaak, het gebruik van de steunkleuren robijnrood en 'cahier-bruin' ademen de sfeer van de jaren twintig van de vorige eeuw, het de cennium waarin Boreel het probleem van het hoge binnenwater op Walcheren defini tief oploste. En dan heb ik het nog niet over de inhoud van het boek. Van Duin stopt niet met Boreel en het naar hem ge- Leo Hollestelle noemde gemaal, maar vertelt ook over de andere gemalen die later zijn gebouwd en over het polder- en waterschapsbestuur van Walcheren in de twintigste eeuw. Bianca Overduin, Jhr. Ir. Jacob Lucas Bo reel. Waterbouwer van de Zuiderzee en Zee land, Middelburg 2020, 24,95. Te bestellen via: https://www.erfgoedingenieurboreel.nl/. Post uit Schotland In De Wete nr. 4 van oktober 2019, het 'bevrijdingsnummer', stond een artikel over Operatie Infatuate en de betrokkenheid van het Schotse leger bij de bevrijding van OPERATION INFATUATE NOVEMBER 1944 Sand Dunes between Vlissingen (Flushing) and Westkapelle - Spring 1954 Outward bound - Western Scheldt - Winter 1953 Walcheren. Het was geschreven door luite nant-kolonel Jules McElhinney die bena drukte dat Walcheren voor het Schotse leger een bijzonder deel van hun erfgoed is. Ter herinnering draagt hun hoofdkwar tier in Glasgow de naam Walcheren Bar racks. Vanzelfsprekend stuurde de redactie enkele bewijsexemplaren naar de auteur en de fotograaf die de Walcheren Barracks voor ons vastlegde. Onlangs kregen we bericht dat het bevrijdingsnummer van De Wete een plaats heeft gekregen in het kasteel van Edinburgh. Hier bevinden zich het museum en de historische bibliotheek van het Schotse leger. Gordon S. Milne uit Edinburgh kreeg het artikel onder ogen en las het met grote belangstelling. Hij maakte kennis met Wal cheren in 1953 en stuurde ons twee foto's die hij toen maakte. "I took this in 1953 whilst serving at sea as a naval Cadet, nine years after Operation Infatuate", schrijft hij erbij. "We were outward bound from Ant werp and the German gun emplacements of the sea defences were still visible. It WALCHEREN Flooding Assaull by No* Commando Bn.and 155Inf. Brigade on 1'! Nov. from Breskcns

de Wete | 2021 | | pagina 46