Jan Willem Bosch (Voorburg, 1955) studeerde landschapsarchitectuur aan de Landbouw Universiteit Wageningen (1983) en werkte vervolgens een aantal jaren als landschapsarchitect bij Staatsbosbeheer. In 1989 richtte hij bureau Bosch Slabbers, tuin- en landschapsarchitecten op. waarvan hij directeur is. Het bureau won in 2000 de Zeeuwse Architectuurprijs met de herinrichtingsplannen voor een zestal pleinen binnen de gemeente Borsele. In dit boek publiceert Bosch over de studie "Organische Groei' van Wissenkerke op Noord-Beveland. Deze studie werd in opdracht van de provincie Zeeland uitgevoerd. Andreas Oosthoek ('s-Heer Arendskerke, 1942) is dichter, journalist, hoofdredacteur van de Provinciale Zeeuwse Courant. In 1987 verscheen de bundeling van zijn vroege gedichten De bladen terug (Meulenhoff), in 1993 gevolgd door de bundel Tijger en lam (Slibreeks). Hij publiceerde de Van Schagen-monografie Ik ga maar en ben (Den Boer), een Bulkboek (Knippenberg) over de dichter Martinus Nijhoff aan wiens bio grafie (Open Domein/Arbeiderspers) hij werkt. Hij verzorgde de in 1996 verschenen documentaire uitgave M. Nijhoff, Brieven aan mijn vrouw (Bert Bakker/Prometheus). Lo van Driel (Temeuzen 1944) promoveerde in 1988 op een onderwerp uit de taal filosofie. Hij was jarenlang leraar Nederlands en vervolgens docent Taalkunde aan een lerarenopleiding. Hij publiceerde in de Provinciale Zeeuwse Courant en werkte mee aan Omroep Zeeland. In 2003 verscheen zijn omvangrijke biografie van Van Dale. Jan Hendriksen (De Bilt, 1943) studeerde Civiele Techniek aan de TU-Delft. Vanaf 1978 is hij werkzaam bij Rijkswaterstaat. Na een periode in de beleidsvoorbe reiding (Hoofddirectie), onderzoeksmanagement (Deltadienst) en advies-management (Dienst Getijdewateren) is hij sinds 1991 projectleider van het project Communicatie Integraal Waterbeheer (Rijksinstituut voor Kust en Zee). Hij publiceert over diverse onderwerpen. Hij is hoofdredacteur van CONSENT, het tijdschrift van de Stichting Behoud Hoogaars. 184

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2004 | | pagina 186