ivieaeuemigcii van nci Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen Redactie: mr. J. A. Lantsheer Redactieadres, tevens adres van het secretariaat van het Genootschap: Abdij 9, Middelburg. JAARVERSLAG VAN DE JURIDISCHE WERKGROEP OVER 1977. Het bestuur van de werkgroep organiseerde vier lezingen t.w.: 13 januari: prof. mr. Ch. J. Enschedé te 's-Gravenhage, lid van de Hoge Raad, oud- hoogleraar strafrecht G.Ü. Amsterdam, over: Straftoemeting (zie verslag in Zeeuws Tijd schrift 77-1 blz. 27 en PZC 18 jan. verkort verslag onder de titel „Streven gelijkheid straftoemeting een rechtsplicht van de rech ter"). Veel belangstelling ca. 50 personen. 14 maart: prof. mr. J. M. Polak (Wagenin- gen, nadien benoemd in de Raad van State) over „Agrarische rechtshulp en agrarische rechtsspraak", ook ca. 50 toehoorders. Zijn stellingen werden gepubliceerd in Zeeuws Tijdschr. 77-3 blz. 111. De PZC gaf 17 maart een verslag onder de titel „Op gebied agrari sche rechtspraak geen radicale wijzigingen op komst". 12 okt.: prof. dr. G. P. Hoefnagels (Erasmus Universiteit Rotterdam, leeropdracht crimi nologie en familierecht) over „De psychologie van de straf' (te publiceren bij Tjeenk Willink „De paradox van de straf' ondertitel „Een onderzoek naar strafbehoeften en staatsge weld"). 27 deelnemers. 8 nov.: prof. mr. W. M. Kleyn (Leiden) over „Gemeentelijke grondpolitiek en de bescher ming van de burger". Gezien de actualiteit van dit aangeboden onderwerp, leek het niet verstandig deze causerie uit te stellen tot een volgend jaar. Een weergave van deze lezing verscheen in Zeeuws Tijdschrift 1978-1. In het voorjaar kwam het bestuur, zoals ge bruikelijk, eenmaal bijeen ter bepaling van de sprekers en onderwerpen. Het bestuur bleef ongewijzigd bestaan uit de heren mrs. A. Veenhoven, voorz., jhr. G. F. Sandberg, secr. penmr., J. W. de Beijl, notaris, lid, A. F. Kooijman, lid en C. H. Brinkman, lid. Het aantal leden bedroeg 139. De contributie kon op f 6, gehandhaafd blijven, wel vond enige intering plaats, maar het saldo aan het einde van 1977 bedroeg f 342,40. Als kascommissie voor het jaar 1977 werd ge kozen de heren S. Vuyk en mr. R. C. van Meggelen te Middelburg. JAARVERSLAG VAN DE WERKGROEP GEOLOGIE OVER 1977. 14 januari Algemene ledenvergadering waar na de samenstelling van het bestuur is als volgt F. A. D. van Nieulande, voorzitter; M. E. A. Sandberg-Braat, secr.-penning - meesteresse; C. H. Borghouts-Biersteker, 1 J. Braat, leden; A. L. C. Husson, J Na het officiële gedeelte hield ons lid J. Boer een boeiend betoog over granaten en verwan te gesteenten. Vanaf 7 februari volgen vele leden de cursus geologie onder leiding van A. Husson. 11 maart lezing van de heer Michiels uit Berghem-Antwerpen over de Jura van Bad Boll. 2 april bezichtiging van de collectie palaeon- tologie in het Zeeuws Museum onder de des kundige leiding van de heer P. J. van der Feen. 7 mei excursie naar Egem in België. 29-30 mei Pinkster-excursie. Ons kamp werd opgeslagen in Haulmé bij Monthermé, Ar dennen. Onder leiding van J. Gunst maakten we enige excursies, waarbij o.a. in Novion Porcien veel kon worden verzameld. 4 juni-4 juli op verzoek van de Stichting Delta Cultureel tentoonstelling in de Grote Kerk te Veere. 11 juni excursie naar Terblijt, Limburg, waar we de groeve van Blom bezochten. 4 november lezing door E. van Hecke over de Zwarte Jura van Holsmaden. 19 november excursie onder leiding van de voorzitter naar het Schoolmuseum te Gent alwaar o.a. de afdelingen mineralogie en palaeontologie werden bezocht. De formatie van een vindplaatsen-cartotheek bleek voorlopig een illusie te zijn, niemand reageerde op ons verzoek gegevens in te zen den. Het bestuur vergaderde dit jaar 10 maal. De werkgroep telt momenteel 94 leden. M. E. A. Sandberg-Braat, secretaresse. JAARVERSLAG VAN DE WERKGROEP MUZIEK OVER 1977. Aan het einde van 1976 nam een aantal personen, de heren G. W. Bergman, B. Beek man, M. J. Hillebrand, J. H. Kluiver, J. Wagenvoort, en mej. A. A. van der Poel het initiatief tot de oprichting van de Werkgroep in verband met de voorgenomen restauratie van het Van der Weele-orgel in het Zeeuws Museum. Op 11 januari 1977 vond een eerste bespreking plaats, waarin de mogelijkheden voor een werkgroep Muziek werden bespro ken, en een oprichtingsvergadering werd voorbereid. Deze vond plaats op 28 februari in de Muziekschool in de Kuiperspoort te Middelburg. Aan de vergadering namen 11 personen deel, van wie 10 leden van hef Genootschap, het vereiste aantal voor het op richten van een werkgroep binnen het Ge nootschap. In deze vergadering werden ver volgens de doelstellingen vastgesteld, de orga nisatie besproken, een reglement beraamd en een bestuur gekozen bestaande uit de heren G.W. Bergman voorzitter, J. H. Kluiver se cretaris, B. Beekman vice-voorzitter, J. Wa genvoort penningmeester, en P. K. van Daalen lid. Laatstgenoemde werd tevens tot vertegenwoordiger in het bestuur van het Ge nootschap aangewezen. Het reglement werd door het Algemeen Bestuur van het Genoot schap, behoudens enige wijzigingen, goedge keurd. Het Bestuur van de Werkgroep kwam op 11 en 27 oktober bijeen ter bespreking van het concert ter gelegenheid van de ingebruik neming van het Van der Weele-orgel, waar van de restauratie in augustus gereed kwam. Besloten werd het concert in twee delen te splitsen, het ene met de nadruk op het orgel en de restauratie, het andere meer een pre sentatie van de Werkgroep. De ingebruikne ming van het orgel vond plaats op 9 december te 20.00 uur. De Commissaris van de Konin gin dr. C. Boertien stelde het orgel in gebruik met de uitvoering van een fughetta van Pa- chelbel, waarna Ank Tamminga-Buthfer, Frans Karei Adriaanse, Bram Beekman, Leen de Broekert, Marinus Hillebrand en Ferenc Hutyra werken van Bach, Bustijn, Lootens, Field, Soler en Schubert uitvoerden. Voorts kwam het Bestuur op 22 december bijeen ter bespreking van activiteiten voor 1978. De Werkgroep telde per ultimo december 86 leden. G. F. Sandberg, secretaris.

Zeeuws Tijdschrift | 1978 | | pagina 33