Signalementen aangewezen weg. Hoeveel waarde wordt gehecht aan het elkaar op de hoogte houden, mag blijken uit de indrukwekkende rij instellingen en personen die samen de Stichting Regionale Geschiedbeoefening Zeeland dragen. In willekeurige volgorde zijn dat het Rijksarchief in Zeeland, de streek- en gemeente archieven, de archiefinspectie, het Zeeuws Documentatiecentrum, de heem- en oudheidkundige verenigingen, de provinciaal archeoloog en de museumconsulent. De Stichting heeft in de historische wereld van Zeeland inmiddels een vaste plaats verdiend. Is het niet via Nieuwsbrief, dan toch wel door het entameren van het groot scheepse onderzoek naar de agrarische geschiedenis, het verstrekken van onderzoeksvergoedingen en het publiceren in eenvoudige vorm van scripties. Allemaal onderwerpen trouwens, die uitgebreid in de Nieuwsbrief aan de orde zijn gekomen in de rubriek 'Nieuws van de Stichting', waarmee consequent wordt geopend. Het 'Nieuws uit oud- en heemkundige verenigingen' dat daarop aansluit, is niet alleen bedoeld als 'nieuwstijding', maar wil ook inspirator voor andere verenigingen zijn. Vervolgens berichten de archiefdiensten over hun specifiek terrein, onder meer door te wijzen op gereedgekomen inventarissen en toegangen, waarmee veel onderzoekers hun voordeel mee doen. Verder is er aandacht voor regionaal en landelijk nieuws dat voor Zeeuwse historici interessant kan zijn. Onder de kop 'publicaties' worden nieuwe boeken en artikelen gesignaleerd. Tenslotte is er ruimte voor (historische) exposities en volgt een agenda waarin lezingen worden aangekondigd. Uit de vele reacties blijkt dat het medium aan zijn doel beantwoordt. Mededelin gen worden gratis opgenomen, mits zij nieuws bevatten dat regionaal interes sant is. Het blad wordt viermaal per jaar kosteloos gezonden aan iedereen die geïnteresseerd is in het verleden van Zeeland. Indien u nog geen Nieuwsbrief ontvangt, kunt u uw naam en adres opgeven bij het secretariaat van de Stichting, p/a Zeeuws Documentatiecentrum, Postbus 8004, 4330 EA MIDDELBURG, tel. 01180-30339 of 30285, Naar dit adres kunt u ook uw bijdragen zenden. stoom en roer net zolang totdat de stroop en de jenever zich goed hebben vermengd. Laat de drank vervolgens afkoelen. Neem 2 flessen en maak die met kokendheer sodawater goed schoon. Naspoelen met kokendheet 'gewoon' water. Giet tenslotte de afgekoelde stroopjenever in de flessen en laat op een koele donkere plaats minstens 4 weken rusten alvorens de likeur uit kleine borrelglaasjes te drinken. Stroopjenever. Een succesvolle Nieuwsbrief nader voorgesteld In oktober verscheen Nieuwsbrief nummer 14 van de Stichting Regionale Geschiedbeoefening Zeeland. In het colophon staat te lezen: vierde jaargang, nummer 3. In de drie jaar dat het periodiekje verschijnt, is aan de formule nauwelijks iets veranderd. Zowel de uiterlijke verschijningsvorm als inhoud ondergingen slechts in detail minimale wijzigingen: Er ver scheen een logo in kleur en de bijdragen zijn in de loop van een aantal afleveringen wat meer op elkaar afgestemd. De Nieuwsbrief is een medium dat wil bemiddelen tussen iedereen die in Zeeland op één of ander manier bezig is met de geschie denis van de provincie. Het uitwisselen van informatie is daartoe de eerst 77

Zeeuws Tijdschrift | 1991 | | pagina 39