Niet gezwommen, toch nat Miljoenenstrop voor gemeente Domburg Zeeland, het ministerie van Economische Zaken, het adviesbureau De Vries en Partners, de Stichting Badplaatsbelangen Domburg, het bureau Curly Host en VB Accountants. In een eerste 'stappenplan' (dat door de gemeente als 'marsroute' wordt beschouwd), presenteert de stuurgroep meerdere remedies voor de financiële kwalen van Hof Domburg. Zo wordt onder meer gesuggereerd om het seizoen door, en er wordt meer geïnvesteerd. Of Domburg ooit weer de elitaire badplaats van weleer wordt? Nu gokt u erg hoog.' Exploitant Dorint heeft het contract per 1 januari 1992 opgezegd. De stichting Badplaatsbelangen moet het complex nu voorlopig runnen, hoewel de speciaal in het leven geroepen stuurgroep heeft geconclu deerd dat die opgave te hoog gegrepen maar nuchter afwachtend', vertelt hij. De kritiek uit het dorp is niet mals. Raadslid A. Wisse (Christelijke Groepering): 'Het is niet leuk om in dit geval achteraf gelijk te krijgen. De gemeente vermeerdert schuld met schuld. Dat gaat een keer fout'. Ex-wethouder A. Don (PvdA) noemt de gemeentelijke garantiestelling 'een volslagen onzinnige onderneming'. 'De gemeente wordt aan de rand van Domburg in betere tijden. Het badpaviljoen (1900) ZDC. complex onder te brengen in een NV of BV, eventueel met de gemeente Domburg als enig aandeelhouder. 'Wij wachten de rapportage van de stuurgroep af,' zegt burgemeester Hietkamp. 'We moeten wat doen. We zullen door een diep dal moeten, maar toch ben ik niet pessimistisch. De deskundigen zeggen dat het een levensvatbaar bedrijf is,' aldus de burgemeester, die verder vindt dat de positieve kanten van Hof Domburg uit het oog verloren worden. 'Meer horecazaken draaien nu een heel is voor de stichting. Ook zouden de besluitvormingslijnen via de gemeente en de stichting veel te lang zijn om slagvaardig te kunnen optreden. Desalniettemin zal de gemeentelijke stichting waarschijnlijk de enige zijn die in aanmerking komt om Hof Domburg draaiende te houden. Geldschieters die het vreemd kapitaal moeten fourneren, hebben zich nog niet gemeld. 'Er is niemand die er brood in ziet,' zegt directeur Van Asseldonk. Ondanks al deze rampspoed houdt burgemeester Hietkamp de moed erin. 'Niet nerveus, de afgrond gebracht. De uitgaven voor ander beleid komen in de verdrukking,' zei hij in een interview met Radio Zeeland. 'Duitse toeristen komen hier voor de frisse lucht, niet voor een chloorbad.' Zal Domburg, de badplaats die groot werd door het zilte water van de Noordzee, ooit ten ondergaan aan het chloor van Dorimare? Raadslid A. Wisse moet tegen wil en dank grinniken als hij zijn wrange grapje debiteert: 'Ook al heeft de burger van Domburg er geen minuut in gezwommen, hij is toch nat.' 71

Zeeuws Tijdschrift | 1992 | | pagina 33