Culturele agenda Cabaret De Harde Kern met "Over de rooie" "Over de rooie" is alweer het tweede programma van De Harde Kern, waarin zij stoeien met linkse dromen en vervlogen idealen. Waarin zij zingen over illusies en Spelers van RO Theater. Foto: M. Laupman. tragedie - over het leven van nu met de oorlog van toen. Centraal in dit stuk staat de relatie tussen een zoon van een NSB'er, Theo, en Elsbeth, de dochter van een joods echtpaar dat destijds het concentratiekamp heeft overleefd. De buitenwereld reageert nogal verwrongen en hysterisch op deze liefdesrelatie. Dat blijkt met name als in het begin van het stuk een gezelschap terugkeert van de begrafenis van de vader van Elsbeth en duidelijk wordt wat de achtergronden van Theo zijn. In scherpe dialogen, vol humor en met vol doende ernst wordt een dag familiedrama geschetst, waarin grote en kleine thema's elkaar afwisselen. Zit de fascist in ons allen? En wie wil er nog koffie...? De belangrijkste rollen worden gespeeld door Ina van Faassen, Nelly Frijda, Kees Coolen, Ton Kuyl en Hugo Haenen. De regie is in handen van Christiaan Nortier. Zuidlandtheater Terneuzen dinsdag 28 april - 20.00 uur Pak'em Stanzi theater als een wedstrijd worstelen Het Antwerps Raamtheater heeft in de tachtiger jaren voor grote sensaties gezorgd met dit toneelstuk van Claire Luckham. Wat dacht U van een toneelstuk, dat gespeeld wordt in een catchring met acteurs die letterlijk lijf aan lijf met elkaar op de vuist gaan? Het publiek mag, net als bij een echte worstelwedstrijd, partij kiezen, toejuichen en "boe" roepen. Het verhaal gaat over een jonge vrouw, Stanzi, die zich letterlijk een weg door het leven worstelt. Elke fase uit het leven van Stanzi - de eerste levensjaren, de school periode, haar eerste werkkring, verliefdheid, huwelijk, haar successen en nederlagen - wordt verteld in worsteltermen. Telkens wordt Stanzi ertoe gedwongen te vechten: tegen haar ouders, haar vriendin, haar echtgenoot Toni Macho, die haar allen het liefst in de traditionele rol van die dienstbare huisvrouw zien. Maar dat accep teert Stanzi uiteraard niet en ze lost het probleem op haar eigen, zeer originele manier op. De rol van Stanzi wordt afwisselend door de twee actrices Veerle Dobbelaere en Lieve Cornelis gespeeld, omdat deze voorstelling fysiek voor één actrice niet op te brengen is. Zuidlandtheater Terneuzen 7 mei - 20.00 uur teleurstellingen. Zij schuwen geen belcanto, hun teksten rieken naar onvervalst engagement en hun vragen jeuken als de luis in uw pels. Want zeg nu zelf: zal het echt gaan dagen in het Oosten nu de rooien zijn gevallen? Kan onze minister van Financiën wel princi pieel blijven nu hij het snoeimes hanteert? En wat als McDonalds in Moskou gaat automatiseren? En als u nou nooit meer solidair mag zijn? Deze en nog vele andere vragen stelt De Harde Kern zichzelf en haar publiek. "Over de rooie" biedt liefhebbers van 'ouderwets', gedegen kabaret een dolle avond met nostalgische liederen, hilarische conferences en komische intermezzi. En dat uitgerekend op de Dag van de Arbeid. Dat wordt herinneringen ophalen over colpor teren en kamperen, over dwangmatige strijdliederen en indoctrinerend corvee, over idealen en zinloos dromen. Vestzaktheater Vlissingen vrijdag 1 mei - 20.30 uur Dansgroep Krisztina de Chatel brengt "Weep Cry and Tangle" De Hongaarse choreografe Krisztina de Chatel verhuisde in 1969 naar Nederland, waar zij in 1976 haar eigen dansgroep startte. Sindsdien is haar studio uitgegroeid tot een broedplaats voor choreografische experimenten. Krisztina de Chatel mag zonder overdrijving de ongekroonde koningin van de moderne Nederlandse dans genoemd worden. Veel van haar choreografieën behoren dan ook tot het belangwekkendste wat op dit gebied te zien is geweest. De Chatei's voorstellingen ontlenen hun zeggingskracht aan de wijze waarop muziek, dans en beeldende vorm geving met elkaar verweven worden of juist met elkaar contrasteren. Haar nieuwste produktie "Weep Cry and Tangle" is voorzien van een toneelbeeld van beeldend kunstenaar Bart Stuyff. Hij ontwierp een insekt-achtig object met drie grijparmen, dat dreigend boven de dansers hangt. Op muziek van Dmitri Sjostakovitsj 77

Zeeuws Tijdschrift | 1992 | | pagina 39