Culturele agenda toont de choreografie het sombere versus het vrolijke, het mannelijke versus het vrouwelijke, het innerlijke gekrioel met grillige sprongen van de als mummies ingezwachtel de dansers tegenover de lange vloeiende lijnen van de drie danseressen in hun kuit lange jurken. Stadsschouwburg Middelburg vrijdag 1 mei - 20.30 uur Cabarestafette met Zindroom, Radetzky (v/h Magnolia) en Jaap Mulder. Dit is een avondvullend cabaretfestival, waarbij U kennis kunt maken met ver schillende cabaretvormen. Jaap Mulder won in 1989 het bekende Cabarettenfestival. Hij moet het hebben van zijn conference en zijn cynische humor. Het duo Zindroom is sterk in typeringen en van hen kunt U komische dialogen, originele woordspelingen en grappige verhalen verwachten. Twee dames uit de voormalige groep Magnolia zijn verder gegaan als Radetzky en tekenen voor "volstrekte maffe meligheid". Zuidlandtheater Terneuzen zaterdag 2 mei - 20.00 uur Willem Brons (piano) Willem Brons studeerde piano bij Karei Hilsum aan het Muzieklyceum te Amsterdam. Bij Piet Kee studeerde hij orgel. Nadat hij in 1964 de Prijs van de Uitnemendheid en de E-M-S-Cultuurprijs voor Muziek had behaald, vertrok hij naar Genève om bij Louis Hilbrandt verder te studeren. In 1968 werden hem daar twee hoge onderscheidingen toe gekend. Een jaar later debuteerde hij in het Amster damse Concertgebouw. Sedertdien is hij jaarlijks in deze muziektempel te beluisteren. Sinds 1982 is Willem Brons een steeds terugkerende gast in Japan waar hij behalve recitals ook een meesterklas leidt aan de universiteit van Tokyo. Verder gaf hij concerten in de grote Europese muziek centra, zoals Londen, Berlijn, Genève en Parijs, en als solist trad hij op met alle grote Nederlandse orkesten. Willem Brons is als docent hoofdvak piano verbonden aan het Sweelinck Conserva torium in Amsterdam. Zijn recital vermeldt werken van Bach, Haydn, Schubert, Schumann en Franck. Concertzaal Middelburg vrijdag 8 mei - 20.00 uur Spelers van Ger Thijs door het RO Theater met o.a. Helmed Woudenberg en Loes Wouterson regie: Peter de Baan We schrijven het jaar 1866. Dostojewski belooft zijn uitgever, in ruil voor de zoveelste grote geldlening, vóór 1 november een nieuwe roman te leveren. Gebeud dit niet, dan vervallen alle rechten van zijn tot dan toe verschenen werk aan de uitgever. Twee weken voor de deadline heeft Dostojewski nog geen letter op papier. Een vriend adviseed hem een stenografiste te nemen aan wie hij zijn roman kan dicteren. Zo ontstond "De Speler", waarvan het manuscript precies op 1 november werd ingeleverd. "Spelers", een nieuw toneelstuk dat Ger Thijs speciaal voor het RO Theater schreef, is gebaseerd op een historische anekdote van de Russische schrijver Dostojewski. In het stuk worden de diktaatscènes en gebeudenissen uit de roman "De Speler" in elkaar geschoven. Dostojewski's nieuwe roman is autobiografisch en gaat over de 'eeuwigdurende' maar onbeantwoorde liefde van de aan roulette verslaafde vedelier voor de gravin Apolinaria. Pikant detail is nog dat degene die deze liefde stenografeerde drie maanden later bed en liefde met de auteur zou delen. Stadsschouwburg Middelburg zaterdag 9 mei - 20.00 uur Bram Vermeulen met zijn jubileumprogramma "Toeters Bellen" Bram Vermeulen was twaalf jaar Neerlands Hoop, bleef daarna muzikant, componist, decorontwerper en werd schrijver, televisie maker, presentator en acteur. In 1989 stond hij voor het eerst helemaal alleen op het toneel en bracht hij "Dans met mij", een goudeerlijk en ontwapenend programma. Want Vermeulen is beslist niet bang om zich kwetsbaar op te stellen of zijn ziel op het podium bloot te leggen. Hij zingt en vedelt over wat hij meemaakte en nog steeds meemaakt, over wat hem boos maakt en waar hij verdrietig van wordt en beschikt daarbij over een stem die zich per definitie prima leent voor een fikse podie melancholie. Aan het eind van het theaterseizoen 1991 /92 brengt Bram zijn nieuwe programma "Toeters Bellen", een heus jubileum programma met een persoonlijke keuze uit 25 jaar zingen. Van groepsprojecten als Neerlands Hoop, De Toekomst en De Neefjes via de LP's "Grond" en "Rode Wijn" tot en met zijn meest recente solo programma's. Dit liedjesprogramma belooft een feest van herkenning te worden en betekent na acht jaar een hernieuwde samenwerking met Edward B. Wahr, oorspronkelijk Hauser Orkater-lid, muzikant, slagwerker, uitvinder en acteur. Een programma met twee bijzon dere kunstenaars, met slagwerk en toetsen, met toeters en bellen. Stadsschouwburg Middelburg Woensdag 13 mei - 20.00 uur Zuidlandtheater Terneuzen Zaterdag 23 mei - 20.00 uur The Dream King van Introdans Foto: H. Gerritsen. Introdans avondvullend sprookjesballet In het kader van het 20-jarig jubileum brengt Introdans dit seizoen het prachtige sprookjesballet "The Dream King", op muziek van o.m. Brahms, Tsjaikovski, Wagner en Lloyd Webber. Het verhaal gaat over de spilzieke koning Lodewijk II van Beieren, die voor zichzelf enorme sprookjeskastelen liet bouwen. Hij heeft zijn leven lang geworsteld met zijn sexualiteit, werd uiteindelijk krankzinnig verklaard en verdronk samen met zijn psychiater in de Starnberger See. Het tragische leven van Lodewijk II wordt in flitsen weergegeven. Mede dankzij de schit terende kostuums, die de decadentie van de vorige eeuw weergeven, is "The Dream King" een fascinerend en theatraal ballet geworden. Zuidlandtheater Terneuzen vrijdag 15 mei - 20.00 uur 78

Zeeuws Tijdschrift | 1992 | | pagina 40