TOTAL TOTAL Culturele agenda RAFFINADERIJ NEDERLAND N.V. I Telefoon 01196 - 19000 Foto J WoiterDeek Telefax 01196 - 13644 series over Zeeland zien, die bijna 50 jaar na elkaar zijn gemaakt. In 1945 maakte Carel Blazer (1911-1980), in opdracht van uitgeverij Contact, een indrukwekkende fotoserie over de gevolgen van de inundatie van Walcheren (een onderdeel van de geallieerde militaire strategie) en de daaropvolgende droog legging. Daarnaast gaf hij zichzelf de opdracht de vorderingen aan de Deltawerken en de opkomst van de recreatie bij de verschillende dammen vast te leggen. Bijna een halve eeuw later bracht de Zierikzeese fotograaf Pieter Honhoff (1952), op verzoek van het Zeeuws Documentatie centrum, de regionale pers in beeld. Hij fotografeerde een groot aantal aspecten van de perswereld, tot en met de kranten bezorger. Hij bezocht daarbij onaangekon digd o.a. de P.Z.C., Omroep Zeeland en de Zierikzeese Nieuwsbode. Het resultaat van hun werk is te zien in een tentoonstelling, die op 22 mei om 16.00 uur zal worden geopend door de fotografe Eva Besnrö. Daarna zal Andreas Oosthoek, adjunct hoofdredacteur van de P.Z.C., spreken over documentaire fotografie. Muzikale mede werking zal worden verleend door Jo den Hollander, die in 1945 met een cabaret optrad voor de honderden arbeiders die bij de droogmaking betrokken waren. Galerie Esprit, Gravenstraat 99, Clinge 17 mei t/m 14 juni: Schilderijen en beelden in brons van de Haarlemse kunstenaar Evert van Hemert. Het is de tweede keer dat deze kunstenaar in Esprit te zien is. 7 9/6 t/m 2816: Uit de vaste collectie wordt het werk van een tiental Belgische kunste naars tentoongesteld. Galerie 't Gouden Briefke, St. Jansstraat 22, Middelburg. In het pand van een voormalige auto- materialenhandel heeft Do de Werd- Brouwers sinds februari j.l. een galerie gevestigd. U vindt hier kunst en toegepaste kunst. Zo is er - behalve de vaste expositie van beeldhouwwerken, etsen en schilderijen - iedere twee maanden een nieuwe tentoon stelling. Daarnaast zijn er ook kunstig beschilderde stoffen te zien, als fluweel, zijde en katoen. Vanaf 18 april t/m 13 juni hangt in deze nieuwe galerie werk van de Zeeuwse kunstenares Marja de Lange uit Brouwershaven. Marja's schilderijen zijn een weerslag van wat er in haar aan gevoelens leeft. Ze heeft een bijzondere relatie met het Oude Testament en dat vindt U ook in haar werk terug. Ze schildert in heldere, primaire kleuren en geeft zo een beeld van die andere dimensie, waaruit zij kan putten. De pers in Zeeland. Onthulling van een verkeersbord dat illegaal nachtelijk verblijf verbiedt door mevr. G. de Vries-Hommes in Scharendijke op 6 mei 1991. Foto: P. Honhoff. I Postbus 210 4380 AE Vlissingen 80

Zeeuws Tijdschrift | 1992 | | pagina 42