nemuiden Kyoko en Simon Dekker vertegenwoordig den Middelburg op een reis naar Nagasaki, de zusterstad van de Zeeuwse hoofdstad. Op 17 april gingen ze op reis om 400 jaar handelsbetrekkingen tussen Nederland en Japan te gedenken. 'Dat werd toch wel vreemd gevonden in Nagasaki', vertelt Kyoko, 'Zo zonder gemeentelijke vertegen woordiging. Maar het maakte het contact ook gemakkelijker, informeler. De burge meester van Nagasaki vroeg op een gegeven moment: "Hoe is het op de boerderij?'" Kyoko (30) en Simon (38) wonen op een boerderij vlakbij Arnemuiden. Ze hebben het heel gezellig. Soms wordt er vreemd aangekeken tegen dit gemengde huwelijk. Van Agt noemde hen bij hun ontmoeting in Nagasaki 'een curieus exempel van de relatie Japan en Nederland'. Hoe is dat, als Japanse leven in de Zeeuwse polder? Karen Kroese Kyoko: 'We hebben elkaar leren kennen op het vliegveld van Hong Kong. Simon was op de terugweg van een vakantie naar Japan en ik ging naar Engeland. Van mijn ouders had ik mogen kiezen: of mijn rijbewijs halen, of naar Engeland voor Wimbledon. Ik heb nog steeds geen rijbewijs. 'We moesten lang wachten in Hong Kong en alle taxfree-winkels waren dicht. Mijn Engels is heel slecht en we doodden onze tijd door Engels te studeren. Een levend object om op te oefenen zou mooi zijn, dus zei den mijn vrienden: zoek maar iemand. 'Simon was mijn slachtoffer, omdat hij alleen liep. Toen bleek dat we niet hetzelfde vliegtuig zouden hebben naar het Westen, heb ben we adressen uitgewisseld. Ik kreeg een kaart van hem met Kerst. Cook Islands 'Toen ik het jaar erna weer naar Wimbledon ging, had ik wat tijd over. Ik ben toen Simon gaan bezoeken. Een klei ne week ben ik gebleven. Van het een kwam het ander. 13 Zeeuws Tijdschrift 2000/3

Zeeuws Tijdschrift | 2000 | | pagina 15