(advertorial) Meer dan anderhalf jaar is door een tiental kledingvak- scholen in Japan aan de show gewerkt. Veel van de kimo no's die worden geshowd, zijn speciaal door de studen ten van deze scholen gemaakt. Het showen van deze kimono's vraagt een bijzondere discipline. Niet alleen komen alle kimono's daarom uit Japan maar ook de per sonen die de kimono's gaan showen. Totaal komen er zo'n 200 Japanners, modellen, makers, stylistes, visagis- tes vanuit de zusterstad Nagasaki overvliegen. Meer dan honderd personen zullen op de catwalk verschijnen. Al met al een uniek project. 'Zeker', aldus Twan Robbeson van PEP die in opdracht van de gemeente Middelburg de zaken in Nederland coördineert, 'er is vanuit Japan zeer veel energie en tijd ingestoken. De eerste initiatieven tot het realiseren van een dergelijke show zijn al meer dan anderhalf jaar gele den genomen. Het heeft echter - mede door andere bestuurlijke prioriteiten in Middelburg - tot begin juli geduurd voor er definitief een Go werd gegeven voor de show. Vooral vanuit de zusterstad Nagasaki en de Nagasaki prefectuur is veel geld en energie in de uit eindelijke totstandkoming van het project gestoken. Zij hebben de kosten van verblijf, vlucht en productie van de kimono's voor hun rekening genomen. Toch was het uiteindelijk nooit zo ver gekomen wanneer het nieuwe tijdelijke bestuur van Middelburg en de Stichting 400 Jaar Nederland-Japan niet financieel hadden bijgedragen om de show facilitair, publicitair en organisatorisch te onderbouwen. De combinatie van de Nieuwe Kerk met daarin een catwalk waarop de traditionele Japanse kledij wordt vertoond is uniek.' De artistiek verantwoordelijke man voor deze show is Toshiro Morimoto. Deze in 1946 geboren ervaren orga nisator is internationaal gerenommeerd en heeft in Japanse wedstrijden voor ontwerpers van de Japanse Designer Association veel prijzen gewonnen. Ook heeft hij veel mode- en kimonoshows georganiseerd. Speciaal voor de twee avonden komt hij naar Middelburg. Plaats en datum 24 en 25 augustus om 20.15 uur 'n de Nieuwe Kerk in Middelburg. Prijs 16,50. De kaarten zijn te koop bij de Stadsschouwburg Middelburg De prijs is inclusief een drankje, koffie of Japanse Sake en een leuke herinnering uitgevoerd met de print van kimonostof. Planing en organisatie 400 years Japan-Netherlands relations special events commission, Nagasaki, Gemeente Middelburg, PEP producties. Artistiek leider Toshiro Morimoto Sponsors Nagasaki prefecture, gemeente Nagasaki, gemeente Middelburg, Nagasaki Holland Year pro motion association, Nihon Textile Newspaper Co. Ltd, Stichting 400 jaar Nederland-Japan. 36 Zeeuws Tijdschrift 2000/3

Zeeuws Tijdschrift | 2000 | | pagina 38