Timr-i - I i mm~\ Peter van Houte Het moest een eigentijds gebouw worden. Een gebouw dat aan de buitenkant moest lijken op een kantoor, niet op een gemeentehuis. Het mocht niet té hoog worden, moest energiezuinig zijn en moest doelmatig worden gebouwd. Dat was - kort door de bocht - de opdracht aan de architect. Het nieuwe gemeentehuis van Schouwen-Duiveland staat er, is inmiddels in gebruik en kan door iedereen worden bekeken en beoor deeld. De wordingsgschiedenis van een gebouw, zonder de hoofdrolspeler zelf overigens. Architect Thomas Rau uit Amsterdam wilde voor de officiële opening geen tekst en uitleg geven. Dat het nieuwe gemeentehuis op deze plek aan de Laan van Sint Hilaire zou komen te staan, stond al geruime tijd vast. De voormalige zes gemeenten van Schouwen-Duiveland hadden zich daarover afzonder lijk al uitgesproken. 'Het allerbelangrijkste was eigen lijk dat we goed wilde zitten tegen lage maandlasten', vertelt projectleider Hans Beek (voorheen gemeente Brouwershaven). 'De investering was minder belang rijk dan de maandlast.' Dat is voortreffelijk gelukt, meent hij. Het nieuwe gemeentehuis heeft alles bij elkaar ongeveer 21 miljoen euro gekost. 'Dat is de all- in prijs. Van de eerste grondaankoop tot de laatste vlag op het dak, dus inclusief de kosten van de archi tect, het totale interieur en mijn salaris'. Beek is vijf jaar lang full time bezig geweest met het project. Het was een moeizaam proces, met nogal 11 Zeeuws Tijdschrift 2002/1-2

Zeeuws Tijdschrift | 2002 | | pagina 13