Karen Kroese Er wonen veel beeldende kunstenaars op Schouwen-Duiveland en er is een fiks aantal kunstmanifestaties. Om een impressie van 'kunst op Schouwen' te geven, zocht ik vier mensen op: Fred Kiel, secretaris van Kunstschouw, Elly Mes, beeldend kunstenares, Bert Frijns, glaskunstenaar en Margreet Leijdekker van galerie Plus Min. Op Schouwen is er elk jaar een week lang een route te volgen langs allerlei kunstuitingen. In kerken, kasteel tjes, galeries en ateliers, horecabedrijven en dorpshui zen, particuliere woningen en tuinen tonen meer dan honderd kunstenaars uit binnen- en buitenland hun werk. En dat werk wisselt sterk in techniek en presen tatie: alle mogelijke kunstuitingen in de beeldende kunst zijn vertegenwoordigd. Dit jaar - voor de negende keer - heeft Kunstschouw het westelijk deel van Schouwen van 16 tot en met 24 juni in zijn greep. Kiel en de Kunstschouw Fred Kiel, naast veel andere functies secretaris van het bestuur van Kunstschouw, raapt de post van de deur mat. Een flink stapeltje, voornamelijk aanmeldingen voor de komende Kunstschouw. De laatste aanmeldin gen, want twee dagen later sluit de inzendtermijn. Dan gaat de selectiecommissie aan de slag. Op basis van kwaliteit, beschikbare locatie en variatie in aanbod en aantal keren van eerdere deelname, maakt de com missie een keuze uit de inzendingen. Keuze genoeg, laat Fred Kiel zien, want een wandmeubel puilt uit van de enveloppen, mappen, foto's en dia's. Wanneer een kunstenaar is uitverkoren, mag hij of zij op een aangewezen locatie exposeren. De organisatie van Kunstschouw hamert er op dat de kunstenaars aanwe zig moeten zijn tijdens de expositieperiode. Het is een voorwaarde voor een succesvolle deelname. Aanzitten 29 Zeeuws Tijdschrift 2002/1-2

Zeeuws Tijdschrift | 2002 | | pagina 31