ZEEUWS ii Jaargang 54, nummer 6-7, 2004 Redactie Peter van Houte, Karen Kroese, Oscar Steens Paul van der Velde (hoofdredacteur), Francisca van Vloten, Dick van der Wouw Gastredacteuren: Hans Houterman, Leon DeWitte Aan dit nummer werkten mee Jan Kuipers, Markus van der GraafF (tekening), Migo tekstueel advies, Anda van Riet (foto's), André van der Veeke, Dingenus van de Vrie, Paul Crucq, Simon van Leeuwen (vertalingen) Bestuur Stichting Zeeuws Tijdschrift W.T. van Gelder (voorzitter), A.J. de Visser (secre taris), J.A.M. Nijskens (penningmeester), K. Scherphuis, D. van den Bout C.F. Bos, A.L. Oosthoek Adres Postbus 503, 4330 AM Middelburg tel 0114 - 322878 redactie@zeeuwstijdschrift.nl bestuur@zeeuwstijdschrift.nl www.zeeuwstijdschrift.nl Abonnement Het Zeeuws Tijdschrift verschijnt zes keer per jaar. De abonnementsprijs bedraagt 38 euro franco per post. Opzegging dient schriftelijk te geschieden twee maanden voor het einde van het lopende jaar. Advertentieacquisitie Rita Oomen tel oi 67 - 563401fax 0167 - 561200, japm.oomen@worldonline.nl vormgeving Pharos M. van Hootegem Druk Grafisch Bedrijf Pitman bv ISSN 0166-5154 Subsidiegever Provincie Zeeland adverteerders Koninklijke Zeelandia Groep b.v., Zeeland Seaports, Provinciale Zeeuwse Courant, Fabery de Jonge Goes, Galerie De Vier Gemeten Middelburg, de Drukkery Middelburg, Boekhandel Basting Oostburg, Boekhandel De Vries Zierikzee, Boekhandel De Koperen Tuin Goes, Auberge De Campveerse Toren te Veere, Mazars accountants, Grafisch Bedrijf Pitman b.v., Stichting Scoop, Restaurant Kint&Co te Paal 2004 Zeeuws Tijdschrift De redactie heeft ernaar gestreefd de rechten van de illustraties te regelen. Degenen die desondanks menen rechten te kunnen doen gelden, kunnen zich alsnog tot de redactie wenden. 2 The Battle for the river Scheldt De Slag om de Schelde In his editorial, Paul van der Velde looks back to the Battle for the river Scheldt, which still remains to be etched in the Dutch historical memory. In zijn redactioneel staat Paul van der Velde stil bij de Slag om de Schelde die bepaald nog niet in het Nederlandse historische geheu gen gegrift, staat. Always looking out for the primary source. Cor Heijkoop: 'Give Landfront the recognition it deserves' Altijd op zoek naar de primaire gegevens. Cor Heijkoop: 'Geef Landfront erkende status' Jan Kuipers speaks to Cor Heijkoop, chairman of the Foundation to preserve Bunkers, and author of several books about the Second World War in Zeeland. Jan Kuipers interviewde Cor Heijkoop, voorzitter van de Stichting Bunkerbehoud en auteur van diverse boeken over de Tweede Wereldoorlog in Zeeland. Zeeuwse illegale bladen Illegal magazines in Zeeland Hans Houterman, expert on the history of Zeeland during WWII, shines a light on the illegal magazines that appeared in Zeeland during the Second World War. Hans Houterman, kenner van de geschiedenis van Zeeland in de Tweede Wereldoorlog, laat zijn licht schijnen over de illegale bladen die tijdens de Tweede Wereldoorlog in Zeeland verschenen zijn. 14 Een oorlog voor vader en zoon A war for father and son André van der Veeke searches his soul on how the War stills works on in his life. André van der Veeke zoekt uit hoe de oorlog in zijn leven door werkt. Voorkant: oorlogsmonument in Westkapelle van de beeldend kunste naar R.J van der Wint. Foto: Anda van Riet.

Zeeuws Tijdschrift | 2004 | | pagina 2