Rouwkrans bij het herdenkingsmonument van de slachtoffers van het bombardement van Biggekerke. Funeral-wreath at memorial monument for the victims of the Biggekerke bombings. to see two sides of the same organization. My first impression was that of a real mess was confirmed. The Commander, Lieutenant Toussaint (of the Provincial Water board) most certainly is not the man for the job. Other local heroes were equally out of place. From another man, who could supply infor mation about Tichelman, we learned about something quite different, i.e. the many work he had achieved over the years. During the arrest of the kingpins the records were burned. If the Germans had got hold of it, all the prisoners would have been shot on sight. Their espionage was formidable. Now they are working hard to make life more bearable for the civil population. (Terneuzen Bannier) nisatie door de Duitsers meegenomen. Dat verklaart veel van de verwarring die er deze dagen hier in Terneuzen heerst. Toen ik vanmiddag dan op het bureau van de commandant OD was, heb ik twee geheel verschillende kijken op die organisatie gekre gen. Mijn eerste indruk dat het een rotzooitje was, is geheel bevestigd. De Commandant Luitenant Toussaint (ambtenaar van Provinciale Waterstaat) is zeer zeker niet de geschikte man voor die taak. Ook andere grootheden zijn daar geheel misplaatst. Van een andere man die ons inlichtingen over Tichelman kon geven, hoorde ik echter geheel iets anders en wel over het vele werk dat er de laatste jaren gedaan is. Bij de arrestatie van de voormannen is het archief verbrand. Als dat de moffen in handen was gevallen zouden alle arrestanten zeker op staande voet gefusilleerd zijn, want de verrichte spionage is geweldig geweest. En nu wordt er ook hard gewerkt om het leven van de burgerbevolking weer dragelijk te maken. (Terneuzen Bannier) Since Wednesday September 20th we are living in a festive haze. That afternoon at 13.00 the Polish troops arrived in Terneuzen. Terneuzen is now like a sea of flags, everybody is wearing something Orange. On September 17^ we were still being bombed all day, and we spent more time in the cellar than our living room. Due to all the explosions, shootings and demolition, there is much damage in Terneuzen. (Terneuzen Lambrechtsen van Ritthem) Hoek and Philippine liberated. (Goes Looijen) Sinds woensdagmiddag 20 september leven we in een feeststemming. Die middag om 1 uur kwamen de Poolse troepen in Terneuzen. Terneuzen is nu één vlaggenzee en iedereen loopt met Oranje op. Op 17 september waren we zowat de hele dag gebombar deerd en zaten we meer in de kelderkast dan in de huiskamer. Door die bombardementen, beschietingen en het opblazen is er heel wat schade in Terneuzen. (Terneuzen Lambrechtsen van Ritthem) Hoek en Philippine bevrijd. (Goes Looijen) 35 Zeeuws Tijdschrift 2004/6-7

Zeeuws Tijdschrift | 2004 | | pagina 37