24 27 48 57 Code-name Nelly - British Radar Units on Walcheren and in Flanders and the defense of the Scheldt Estuary in the period December 1944 to May 1945 Paul Crucq, specialized in aerial war photography of Zeeland, contributes a piece, putting the advanced weapon technology round the Scheldt in a clear beacon of light Paul Crucq, gespecialiseerd in de oorlogsluchtfotograjie van Zeeland stelt in zijn bijdrage de geavanceerde wapentechnologie die rond de Schelde gebruikt werd in een helder zoeklicht. Herinneringen aan de schilder Hens van der Spoel Onlangs verscheen er een boek over het werk van Hens van der Spoel. Voor Dingenus van de Vrie, assistent-conservator van het Prentenkabinet van Museum Boijmans Van Beuningen te Rotterdam, reden om in dit bevrijdingsnummer herinneringen aan de schilder op te halen die de Verzetsprijs voor Beeldende Kunst kreeg. Fragmenten van een bevrijding Fragments of a liberation By accessing fragments of diaries, written by eyewitnesses of the liberation of Zeeland in 1944, and photographs of items that still remind us of that liberation, Oscar Steens and Paul van der Velde try to conjure up an image of this period. Aan de hand van fragmenten uit dagboeken van ooggetuigen van de bevrijding van Zeeland in 3944 en foto's van zaken die nu nog aan die bevrijding herinneren, proberen Oscar Steens en Paul van der Velde een beeld van die periode op te roepen. Zeeuwse geschiedschrijving en de Tweede Wereld oorlog Historical writings on Zeeland and the Second World War Hans Houterman reviews what has been written about Zeeland during World War II, and points out the gaps. Hans Houterman laat zien van wat er over de Tweede Wereldoorlog en Zeeland geschreven is en geeft de lacunes aan. The Battle of the Scheldt Estuary Slag om de Schelde This is a translation of the Dutch text as can be found on the map enclosed (translation Annelies verkerk) WO II in het ZT WWII in ZT Marcel Migo blikt terug op wat er over de Tweede Wereldoorlog in het Zeeuws Tijdschrift is geschreven. 1 Zeeuws Tijdschrift 2004/6-7

Zeeuws Tijdschrift | 2004 | | pagina 3