C ~|n: ,w: Oorlogsmonument voor vijf door de Duitsers geëxecuteerde verzetsstrijders bij de Westsluis in Terneuzen. War Monument for five resistance-fighters, executed by the Germans at the West locke, near Terneuzen. Nieuwvliet is liberated. It appears to be very damaged. (Biervliet Van Schaik) 29 October Yesterday, I saw our town for the first time after the liberation. What a disillusion it was. I had prepared myself for a lot of damage, but the level of destruction in Schoondijke was beyond anything I could imagine. (Schoondijke De Vries-Balhuizen) 31 October The shooting in West-Zeeuws-Flanders comes to an end. The devastation is indescribable. (Waterlandkerkje De Milliano) 3 November Even as 300 civilians were transported by amphibious craft to Breskens, a lot of nurses where transported to prepare for the wounded, yet to come. (Vlissingen Ens) 44 Zeeuws Tijdschrift 2004/6-7 Leeftijden van gesneuvelde Engelse en Canadeze militairen op oorlogsmonument in Watervliet. Ages of slain British and Canadian soldiers, War monument in Watervliet. groot aantal voorbij. GOES BEVRIJD Goes is er goed van afgekomen. (Goes Looijen) Nieuwvliet is bevrijd. Het schijnt erg gehavend te zijn. (Biervliet Van Schaik) 29 oktober Gisteren heb ik onze woonplaats voor 't eerst gezien na de bevrijding, maar wat is dat een ontgoocheling geworden! 'k Had me er zo op ingesteld dat er veel verwoest zou zijn, maar dat Schoondijke zo in puin lag had ik niet gedacht! (Schoondijke De Vries-Balhuizen) 31 oktober Aan de beschieting van West-Zeeuws-Vlaanderen komt een eind. De aangerichte verwoesting is onbe schrijfelijk. (Waterlandkerkje De Milliano) 3 november Er zijn zelfs 300 burgers per amfibievoertuig naar Breskens afgevoerd en ook werden er een aantal ver-

Zeeuws Tijdschrift | 2004 | | pagina 46