MOSSELEN ONBEPERKT A VOLONTÉ nam mSÊÊmmSm maar in Vlaanderen werd fanatiek op de smokke laars gejaagd. Vlaanderen ondervond meer econo mische schade van de smokkel en bovendien kregen Belgische douaniers tien procent van de geconfis queerde boter als premie. Eind jaren zestig kwam er een eind aan deze smoldcel door het gelijktrekken van allerlei tarieven onder invloed van Europese regelgeving waardoor de prijzen in Nederland en België weinig met elkaar verschilden met uitzondering van textiel en meu bels (Morres in Hulst) die in Nederland goedkoper bleven. Dat lean slechts gedeeltelijk de aanhoudende stroom Vlamingen verklaren. Waarom bleven ze toch komen? Enerzijds door de uitgebreide en kwalitatief ontwikkelde horeca (de terrascultuur) en anderzijds oefenden de zogenoemde geslachtsmagazijnen (seks shops) vanaf begin jaren zeventig een grote aantrek kingskracht uit. Deze laatste waren in België verboden evenals de ongekuiste versie van de film Blue Movie die drie jaar lang uitverkocht was in de Hulsterse bioscoop De Koning van Engeland. De erotica voor zagen in een grote behoefte en ook andere winkels profiteerden daarvan. Sluis en Hulst kregen een breed publiek. In de jaren negentig hadden ook die sterke punten aan glans ingeboet. Met name in Hulst begon het aantal Vlaamse bezoekers te dalen. Hulst Vestingstad en Sluis Promotie Voorheen de meest Vlaamse stad van Nederland, Reynaertstad en koopstad gooit Hulst het sinds kort over een andere boeg. Het presenteert zich nu voluit als vestingstad. De Stichting Bezoekersmanagement Hulst werd in 2003 opgericht om het tij te keren. Hoe kan Hulst als dagattractie weer voor de Vlaming, maar ook - in toenemende mate - voor de Nederlander aantrekkelijk worden gemaakt. In de Stichting zijn de VW, de politiek en de Ondernemersvereniging verte genwoordigd. Het heeft onder meer een schitterende website opgeleverd (www.vestingstad.nl). Helaas prijkt op de gemeentelijke site nog immer de slogan n Zeeuws Tijdschrift 2006/1-2

Zeeuws Tijdschrift | 2006 | | pagina 15