Park Poëzie: anders dan anders- zondag ii juni moet Middelburg weer zoemen van de poëzie Als voormalig stadsdichter van Middelburg ziet Chawwa Wijnberg het als haar taak Middelburg én poëzie te promoten. De verpakking: Park Poëzie. Op zondag n juni treden zestien dichters op in vijftien sfeervolle stadstuinen in onze provinciale hoofdstad. Park Poëzie is niet alleen luisteren naar poëzie, maar ook het bekijken van de tuinen, in deze periode op hun mooist, en het luisteren naar muziek. Zeeland is volgens Wijnberg niet te klein voor zo'n specifiek cultureel evenement. Wijnberg: 'Niet alleen Middelburgers komen op het festival af. Voorgaande jaren bezochten ook mensen van buiten de provincie Park Poëzie. Het geheim? Het is gewoon een feestje voor iedereen. Het is een unieke gelegenheid om weer eens wat anders dan anders te ondernemen. Naast het luisteren naar prachtige gedichten is het natuurlijk ook geweldig om eens in iemands achtertuin te kijken. De tuinen worden specifiek op locatie en sfeer uitgeko zen. En ja, in juni zijn deze hofjes van Eden echt op hun mooist.' Park Poëzie moet ook voor de dichters zelf een feestje zijn. Vooral voor vrouwelijke dichters. Dit jaar staan 'maar' vijf heren op het programma. Wijnberg: 'Normaal gesproken liggen de verhoudingen altijd andersom. Als dichter behoor je al tot de minder heid, als vrouwelijke dichter ben je een minderheid van een minderheid. Wij willen juist vrouwen een kans geven hun gedichten te laten horen.' Vanaf de eerste editie van het festival werkt de Stichting Park Poëzie nauw samen met de Zeeuwse Bibliotheek. 'De bibliotheek heeft een voorraad kennis in huis, is toegankelijk voor iedereen. Organiseer je ook maar iets cultureels, dan zou je eigenlijk altijd de bieb moeten hebben', aldus Wijnberg. Voor kinderen wordt een speciale kindertuin ingericht. Slechtweervoorziening is eveneens gere geld: regent het, dan stellen de tuineigenaren hun huis ter beschikking. Dichters die op de derde editie van Park Poëzie te horen en te zien zijn: Anne van Amstel, Lut de Block, Candani, Bart F.M. Droog, Paul Gellings, Ruben van Gogh, Hester Knibbe, Marga Kool, Anton Korteweg, Patricia Lasoen, Ramona Maramis, Nafïss Nia, Andreas Oosthoek, Peggy Verzett, Fien Volders en Jeanne Wesselius. Lineke Broos Hans Dingemanse uit Goes wint eerste editie Jacob van Maerlant Poëzieprijs Poëzie is booming business. Een van de redenen om de Jacob van Maerlant Poëzieprijs in het leven te roepen. Stichting Kunstspoor Noord-Beveland riep iedere dichter op, zowel amateur al professional, mee te doen aan de wedstrijd. Enige eis: het thema moet Noord-Beveland zijn. Met ruim 180 inzendingen is de eerste editie succesvol te noemen. De winnaar: Hans Dingemanse uit Goes. Juryvoorzitter en universiteits hoogleraar prof. dr. Frits van Oostrom noemde zijn gedicht meesterlijk. Alle gedichten zijn onder num mer beoordeeld. Naast Van Oostrom jureerde Andreas Oosthoek (dichter en hoofdredacteur van de PZC) Co Woudsma (dichter) Cees van Liere (burgemeester Noord-Beveland) en Aernout de Bruijne (hoofdredac teur Slibreeks). In augustus wordt de bundel met een selectie van de ingezonden gedichten gepresenteerd. De presen tatie is in de maand augustus tijdens Kunstspoor. de kunstroute van Noord-Beveland. Lineke Broos Slik bij Kats door Hans Dingemanse Rand van de wereld. Stervenskoud. Achter de lege haven waar een onzichtbare hand de hele dag een slijptol gaande houdt, begint het strand. Het hek piept schuin omhoog in zijn scharnieren. Schapen en plevieren maken zich weg. De tijd wordt lang en dun. Melancholie is niets dan bij laag tij droogvallend verdriet. Geen toegang tot het slik: kwetsbaar gebied. 51 Zeeuws Tijdschrift 2006/1-2

Zeeuws Tijdschrift | 2006 | | pagina 55