Zeeuws Veilinghuis Zeeland Auctioneers Herengracht 74 4331 px Middelburg Tel. 0118 - 650 680 info@zeeuwsveilinghuis.nl www.zeeuwsveilinghuis.nl Met dit laatste nummer van de 66ste jaargang neem ik afscheid als hoofdredacteur van het Zeeuws Tijdschrift. Meer dan 26 jaar geleden werd ik door mijn moeder gewezen op een advertentie in een lokale krant voor die positie. 'Als je gaat solliciteren moet je wel opschieten want de deadline is overmorgen', merkte ze droog op. 'Lukt het dan heb je als je in Zeeland bent tenminste iets omhanden', vervolgde ze. Dat iets wat toen nog niets was toen zij het zei, is uitgegroeid tot een operatie die mij in de afgelopen jaren in contact heeft gebracht met duizenden mensen variërend van lezers, redactieleden, (vaste) medewerkers, vormgevers, auteurs en illustratoren tot bestuursleden, adverteerders, drukkers, abonnees en juryleden. Een deel daarvan maakte de productie van 175 nummers van dit unieke regionale tijdschrift mogelijk. Zij verzorgden 1750 artikelen en vulden 7500 pagina's met een breed scala aan fraai geïllustreerde en meest diepgaande artikelen. Het is moeilijk niet alle namen te noemen van de personen die voor dit blad van wezenlijk belang zijn geweest maar het is ondoenlijk. Zij hielpen mee het Zeeuws Tijdschrift als een lichtend baken voor denkend Zeeland uit te bouwen. Wij werden verbonden door de Zeelandstadgedachte die ons schraagde bij onze Zeelandbrede kijk op de provincie. Wij zijn ervan overtuigd dat die als Zeelandstad niet alleen een veel grotere en krachtiger rol in de (inter)nationale context kan spelen, maar ook de economische, bestuurlijke, sociale en culturele cohesie van het gebied zal verbeteren. Dat ik op 5 november tijdens de ceremonie van de Zeeuwse Boekenprijs tot Officier in de Orde van Oranje Nassau ben benoemd, is voor een deel te danken aan de activiteiten die ik voor het Zeeuws Tijdschrift en als secretaris van de Zeeuwse Boekenprijs heb verricht. Die benoeming kwam voor mij als een volslagen verrassing en ik beschouw die als een grote eer. Al enige tijd liep ik met de gedachte rond als hoofdredacteur van het Zeeuws Tijdschrift terug te treden. De onderscheiding deed mij dat definitief besluiten. Eveneens leg ik de nauw aan mijn hoofdredacteurschap verbonden secretarisfunctie van de Zeeuwse Boekenprijs neer die ik de afgelopen 14 jaar met intens genoegen heb bekleed. Vooral de beslissingsdiners in de Bourgondische ambiance van de Campveerse Toren zullen voor altijd in mijn geheugen gegrift blijven staan. Ik leg mijn functies neer in het volste vertrouwen dat het bestuur, dat al enige tijd over een andere formule van het Zeeuws Tijdschrift en de Zeeuwse Boekenprijs aan het denken is, een geschikte opvolger zal vinden. Ik wens haar of hem en de redactie succes met het een van de langst bestaande tijdschriften in het Nederlandse taalgebied verder de 2iste eeuw in te dragen. Met hartelijke groet, Paul 68 Zeeuws Tijdschrift 2016 4 Willem Gerard Hofker (1902-1981), Bali 1943, 250.000 - 350.000. Geveild op 8 december j.l. De opbrengst kunt u hier vinden:

Zeeuws Tijdschrift | 2016 | | pagina 35